Różne pomysły na spotkania integracyjne

Spotkania integracyjne są przez jednych lubiane, a przez drugich nie. Nie da się ukryć, że stale wywołują sporo kontrowersji. Tymczasem takie spotkania integracyjne nie muszą wcale być tylko i wyłącznie alkoholizowaniem się.

zdjęcie - (the_title())

Różne pomysły na spotkania integracyjne

Spotkania integracyjne są przez jednych lubiane, a przez drugich nie. Nie da się ukryć, że stale wywołują sporo kontrowersji. Tymczasem takie spotkania integracyjne nie muszą wcale być tylko i wyłącznie alkoholizowaniem się.

Możliwości i pomysłów na ich organizację jest bowiem naprawdę dużo.

Oto niektóre z nich:

 • Wyjście na ściankę wspinaczkową - pewnie może kojarzyć się nam to ze ściankami wspinaczkowymi dla dzieci na festynach, ale istnieją przecież ogromne ściany również dla dorosłych. Taka wspinaczka jest już traktowana jako sport. Warto wiedzieć, że świetnie kształtuje ona charakter i pozwala zapomnieć o wszystkim innym.

  To doskonała okazja do tego, aby osoby, które miały już z nią do czynienia, pouczyły tych, którzy na ściance jeszcze nie byli. Poza tym do wspinania trzeba podzielić się na pary, co uczy współpracy. Jedna osoba może bowiem instruować drugą podczas wspinaczki, a poza tym musi ją asekurować, co uczy odpowiedzialności.

  Poza tym pozwala to także na opanowanie trudnej sztuki jaką jest zaufanie do drugiej osoby.
 • Park linowy - kolejna rzecz, która początkowo kojarzy się z dziećmi i młodzieżą, a okazuje się, że również dorośli się tam odnajdą. W parkach linowych zazwyczaj jest wiele tras o różnym poziomie trudności, toteż każdy może dobrać odpowiednią dla siebie.

  Poza tym wbrew pozorom jest to bardzo bezpieczna zabawa i jeśli będziemy przestrzegać regulaminu oraz instrukcji to nic nam się stanie.

  To doskonała okazja do tego, aby przezwyciężyć własne lęki, nabrać odwagi, samozaparcia. Pokonywanie samego siebie jest czymś bardzo ważnym, motywującym i budującym. Wizyta w takim parku dostarczy z pewnością wielu emocji, doskonałej rozrywki, a także dużo śmiechu.
 • Escape room - escape roomy są coraz modniejsze, coraz bardziej rozbudowane i realistyczne. Uczą współpracy, logicznego myślenia, szukania rozwiązań w trudnych sytuacjach. Jest to jedna z najlepszych możliwości na zorganizowanie spotkań integracyjnych.

  Przede wszystkim escape room dostarcza całej gamy emocji, a poza tym pozwala przypomnieć sobie beztroskie czasy dzieciństwa, kiedy to np. chowało się gdzieś skarb i przygotowywało wiele wskazówek, jak go odnaleźć.

  Oczywiście możliwości jest o wiele więcej i to od nas zależy, w jaki sposób zorganizujemy takie spotkania integracyjne. Istotne jest to, aby nikt się nie nudził i każdy dobrze bawił.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.