Różni pracownicy, różne ćwiczenia

Dla wielu pracodawców szczytem prób tworzenie zespołu jest wyjechanie wspólnie z podwładnymi do hotelu, odbycie prelekcji i pozwolenie na wolną zabawę suto zakrapianą alkoholem.

Gamma - Różni pracownicy, różne ćwiczenia

Różni pracownicy, różne ćwiczenia

Dla wielu pracodawców szczytem prób tworzenia zespołu jest wyjechanie wspólnie z podwładnymi do hotelu, odbycie prelekcji i pozwolenie na wolną zabawę suto zakrapianą alkoholem.

Finałem takiego sposobu „integrowania” pracowników są często mniejsze lub większe skandale firmowe i co za tym idzie psucie atmosfery w miejscu pracy. Tym samym nie jest to droga, którą można osiągnąć coś więcej niż tylko kilka imprezowych wspomnień nie mających żadnego, pozytywnego wpływy na efektywność pracy zespołu. Jak zatem poprawić wydajność pracowników? Kluczem do tego są techniki ujęte w ogólnym pojęciu teambuilding.

W szerokim ujęciu integracja pracowników może dotyczyć tego, jak będą oni ze sobą współistnieli w prac, jak będą kształtowały się ich relacje towarzyskie i finalnie, jaką wytworzy to atmosferę w miejscy pracy. Tym samym nie są to wyróżniki, które mają bezpośredni wpływ na jakość wykonywanej pracy, a jedynie na jej otoczenie. Co za tym idzie, nawet najbardziej wyszukane imprezy firmowe nie będą przynosiły ani pracownikom, ani tym bardziej pracodawcy korzyści w postaci poprawy wyników.

Chcąc wykorzystać firmowy wyjazd do tego, by był on efektywnym źródłem poprawy jakości pracy zespołu konieczne jest użycie technik teambuildingu. Nie są one trudne, choć w swych najbardziej zaawansowanych etapach wymagają już pomocy specjalistów. Ich głównym założeniem jest jednak to, że pracownicy tworząc zespół wcale nie muszą być zintegrowani, tak jak rozumie się w tradycyjny sposób.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:


Kluczem do dobrego, efektywnego wykorzystywania pracy zespołu jest wewnętrzna inercja energii, wspólne zaufanie oraz wiara w możliwości tak swoje, jak i kolegów z zespołu. Podobnie, jak drużyny sportowe, czy nawet jednostki wojskowe także zespoły pracowników muszą ten duch drużyny ćwiczyć, choćby uczestnicząc w grach terenowych organizowanych przez profesjonalistów zajmujących się teambuildingiem. Nie chodzi bowiem o to, by zgrywały się one w boju, ale były do niego przygotowane zarówno merytorycznie, jak i właśnie w sensie siły zespołu.

Warto zwrócić uwagę także na to, że ćwiczenia teambuilding nie są szczególnie trudne i mogą być wykonywane przez wszystkich pracowników niezależnie od wieku czy kondycji. Wszystko zależy jedynie od tego, czego oczekujemy od szkolenia integracyjnego i jakiego rodzaju pracownicy wykonują zadania. Dlatego też konieczne jest prawidłowe określanie zarówno własnych potrzeb menagera, jak i konieczności, którym podlegają sami pracownicy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.