Skuteczna i ciekawa integracja

Integracja – na temat faktycznego znaczenia tej nazwy powstało już naprawdę wiele mitów i nieprawidłowych teorii. Większość osób kojarzy ten termin z zabawami dla pracowników, organizowanymi podczas wyjazdów integracyjnych i imprez firmowych.

zdjęcie - (the_title())

Skuteczna i ciekawa integracja.

Integracja - na temat faktycznego znaczenia tej nazwy powstało już naprawdę wiele mitów i nieprawidłowych teorii. Większość osób kojarzy ten termin z zabawami dla pracowników, organizowanymi podczas wyjazdów integracyjnych i imprez firmowych.

Łatwo więc domyślić się tego, że teambuilding nierzadko traktowany jest z pobłażaniem i uznawany za zwykłą zabawę i rozrywkę, niemającą żadnego większego celu. Czy jest tak w rzeczywistości?

Zdecydowanie nie - integracja to potężne i skuteczne narzędzie, z którego chętnie korzystają najszybciej i najbardziej intensywnie rozwijające się firmy.

Największa zaleta to nauka pracy zespołowej. Żaden zespół nie będzie skuteczny, jeśli jego członkowie nie będą w stanie dogadać się i sensownie ze sobą współpracować. Podczas z pozoru nieistotnej zabawy, w zespole tworzą się schematy zachowań i tego, w jaki sposób pracują poszczególne osoby.

Jest to bardzo przydatne później, już podczas pracy - w razie sytuacji wymagającej szybkiego podejmowania decyzji każdy wie, w jaki sposób powinien się zachować, aby praca przebiegała szybko i sprawnie, a kryzys został opanowany.

Integracja służy zabawie, poznaniu grupy, a także - przede wszystkim - pracą nad nią. Każdy wie, że teoretyczne szkolenia z pracy w zespole lub zarządzaniu nim nie zawsze są skuteczne... a najczęściej nie są skuteczne w ogóle.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

Poznaj nasze rozwiązania:

Wiedzę zdobytą w teorii ciężko jest przełożyć na realia faktycznie zaistniałych sytuacji. Teambuilding proponuje więc zupełnie inną metodę - podczas wspólnej aktywności, zespoły same uczą się, jak współpracować i w jaki sposób dzielić się między sobą pracą.
Tak zdobyta wiedza jest znacznie bardziej praktyczna i znacznie łatwiej jest z niej korzystać.

Skuteczne zajęcia z integracji to doskonała inwestycja. Pozwala na poznanie swoich pracowników, ich słabych oraz mocnych stron. Dzięki takim zajęciom liderzy zespołów poznają swoich podwładnych i mogą zauważyć, w czym każdy z nich jest dobry, a z czym nie radzi sobie najlepiej.

Wzrasta także zaufanie pomiędzy członkami grupy - wspólne dążenie do określonego celu i wspólna rywalizacja z innymi to doskonały sposób na przełamanie początkowej bariery nieufności i niechęci do współpracy.

Duże, szybko rozwijające się firmy przyznają, że znaczną część swojego sukcesu zawdzięczają właśnie teambuildingowi.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.