Sport to zdrowie

Nic tak nie buduje poczucia jedności i współpracy jak grupowe dyscypliny sportowe. Mają wszystko czego wymaga dobra aktywność team buildingowa – uczą współpracy, wymagają polegania na sobie i uczą zaufania, należy budować strategię aby wygrać, dać z siebie wszystko, znać możliwości koleżanek i kolegów.

zdjęcie - (the_title())

Teambuilding - Sport to zdrowie

Nic tak nie buduje poczucia jedności i współpracy jak grupowe dyscypliny sportowe. Mają wszystko czego wymaga dobra aktywność teambuildingowa - uczą współpracy, wymagają polegania na sobie i uczą zaufania, należy budować strategię aby wygrać, dać z siebie wszystko, znać możliwości koleżanek i kolegów.

Co jednak zrobić żeby ten pomysł nie przekształcił się w nudną lekcję wychowania fizycznego? Postawmy przed zawodnikami jakiś cel. Niech będzie nim np. charytatywny mecz, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc choremu dziecku z lokalnej społeczności. Pierwszym wyzwaniem będzie przygotowanie się fizyczne do meczu.

To będą wspólne spotkania podczas treningów, które pozwolą na podszkolenie techniki. Warto zainwestować w pomoc profesjonalnego trenera. Pracownicy będą bardziej zaangażowani pod okiem profesjonalisty, który pomoże im dostrzec ich mocne strony.

To z pewnością pomoże w zbudowaniu poczucia wspólnoty i rozwiązywania problemów - w końcu każdy zawodnik jest ważny i potrzebny.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach żeby brać udział w meczu może pomóc w organizacji np. dopingu. To także sprawa wymagająca dużego zaangażowania. Kolejnym etapem będzie przygotowanie zaplecza - wynajęcie sali lub boiska, przygotowanie poczęstunku dla gości, wysłanie zaproszeń, kupienie drużynowych koszulek.

Może włączymy w organizację meczu firmę z nami konkurującą? Nawet politycy różnych partii lubią od czasu do czasu zjednoczyć siły w słusznej sprawie. To dodatkowo zmotywuje uczestników, będą w końcu grać nie przeciwko sobie tylko przeciwko realnemu rywalowi.

Jeżeli celem będzie pomoc choremu dziecku to osiągniemy same korzyści - pracownicy zjednoczą się, poczują wspólną więź, chore dziecko otrzyma pieniądze na leczenie, a firma zyska wizerunkowo jako taka, która angażuje się w problemy lokalnej społeczności.

Mecz można zakończyć piknikiem dla rodzin połączonym z grillem lub ogniskiem, zabawami dla dzieci. Wspólne działanie w słusznej sprawie cementuje relacje powstające wśród pracowników, to będzie ich wspólny sukces, niezależnie od wyniku meczu.

Aktywność fizyczna jest w dzisiejszych czasach bardzo modna i w końcu dostrzegane są korzyści życia w ruchu. Pomoże w rozwiązaniu ewentualnych firmowych konfliktów, negatywne emocje podczas wysiłku zostaną rozładowane. Pracownicy będą mieli poczucie, że stworzyli coś sami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.