Spotkania integracyjne

Budowanie zespołu (Team Bulding) jest procesem, którego nie da się przyspieszyć, ani też przeprowadzić w wersji minimalistycznej, czego mogliby oczekiwać początkujący liderzy. Nie ma tu jednak dróg na skróty – każdy etap jest istotny, ponieważ finalnie czyni zespół silnym i trwałym.

Gamma - Spotkania integracyjne

Spotkania integracyjne

Budowanie zespołu (Teambuilding) jest procesem, którego nie da się przyspieszyć, ani też przeprowadzić w wersji minimalistycznej, czego mogliby oczekiwać początkujący liderzy. Nie ma tu jednak dróg na skróty - każdy etap jest istotny, ponieważ finalnie czyni zespół silnym i trwałym.

Bardzo ważne są spotkania integracyjne, które nie tylko wzmacniają grupę i budują pozytywne w niej relacje, ale także pozwalają świętować mniejsze i większe sukcesy, jak np. osiągnięcie wyznaczonego celu, czy też pokonanie dużej trudności.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Spotkanie tego typu mogą odbywać się w biurze, restauracji, podczas wyjazdu służbowego, czy też w jeszcze innych warunkach, które dla zespołu są atrakcyjne i stanowią odskocznię od codziennych obowiązków.

Szczególnie często praktykowanymi przez doświadczonych menadżerów, formami spotkań integracyjnych są:

 • spotkania integracyjne w formie indoor, podczas których członkowie grupy głębiej się poznają i wzmacniają poczucie zaufania, które jest kluczowe z punktu widzenia planu osiągania wspólnych celów.

  Zwykle są to warsztaty lub szkolenia prowadzone w miejscu pracy;
 • spotkania integracyjne w formie outdoor, które organizowane są w terenie, gdzie grupa uczy się współpracować, komunikować i szanować wzajemnie swoje słabości.

  Może być to spływ kajakowy, turniej paintball, czy też gra w podchody;
 • spotkania integracyjne w formie incentive, które stanowią wyjazd zagraniczny, stanowiący formę nagrody za dotychczasową współpracę i realizowane z powodzeniem i zaangażowaniem cele;
 • spotkania integracyjne w formie warsztatów artystycznych, które wspierają wyrażanie emocji w grupie, szczególnie u wrażliwych i nieśmiałych jej członków.

  Zajęcia mogą mieć formę krótkiego kursu gry na bębnach, czy warsztatów aktorskich;
 • spotkania integracyjne w formie działania CSR, polegające na woluntarystycznej pracy na rzecz np. Domu Dziecka, czy też Domu Spokojnej Starości. Ten typ działania wzmacnia altruizm w zespole i daje wiele satysfakcji z bezinteresownego pomagania innym, którzy tej pomocy szczególnie potrzebują.

Budowanie zespołu nie jest procesem łatwym, dlatego też, aby wzmocnić pozytywne zachowania i role w grupie ważne jest by co jakiś czas doceniać starania pracy grupowej, poprzez organizowanie atrakcyjnych spotkań integracyjnych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.