Czy spotkania integracyjne pomagają w relacji z przełożonym?

Nie da się ukryć, że relacje międzyludzkie to temat niezwykle skomplikowany. Zarówno relacje na gruncie prywatnym jak i relacje zawodowe lubią się komplikować. Na szczęście niepoprawne relacje zawsze można poprawić. zabawy integracyjne.

7 czerwca 2019
zdjęcie - Czy spotkania integracyjne pomagają w relacji z przełożonym?


Czy spotkania integracyjne pomagają w relacji z przełożonym?

Nie da się ukryć, że relacje międzyludzkie to temat niezwykle skomplikowany. Zarówno relacje na gruncie prywatnym jak i relacje zawodowe lubią się komplikować. Na szczęście niepoprawne relacje zawsze można poprawić. zabawy integracyjne.

Trzeba jednak zrozumieć na czym polega problem. Szczególnie ważne jest naprawianie relacji na gruncie zawodowym. Niepoprawne relacje między współpracownikami lub przełożonymi odbijają się bowiem bardzo negatywnie na kondycji firmy. Nierzadko dochodzi do opóznień w realizacji różnego rodzaju zadań firmowych. Najbardziej niebezpieczne są zaś konflikty na linii podwładny-przełożony.

Nie ulega wątpliwości, że za wszelką cenę powinno się unikać tego rodzaju konfliktów. Na szczęście istnieje masa skutecznych narzędzi, które mogą nam pomóc w poprawie relacji na linii podwładny - przełożony. Świetnym pomysłem będą szkolenia integracyjne.

Dzięki takim szkoleniom pracownicy dowiedzą się czym jest team building. Szkolenia team building powinny być jednak poprowadzone przez profesjonalną firmę szkoleniową.

W żadnym wypadku nie należy zlecać przeprowadzenia takich szkoleń firmie niedoświadczonej. Istnieje wówczas zbyt duże ryzyko tego, że szkolenie odniesie skutek odwrotny od zamierzonego.

Ciekawym pomysłem będzie również impreza integracyjna. W dzisiejszych czasach szczególnie modne są imprezy tematyczne.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie.  Super doświadczeniem jest team building online.
Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem. Należy zaznaczyć, że przy wyborze motywu przewodniego imprezy warto wziąć pod uwagę sugestie pracowników. To oni będą bowiem uczestnikami imprezy. Dobrze by więc było, gdyby jej temat przewodni przypadł im do gustu.

Podsumowując wyżej zebrane rozważania, można bez większych trudności dojść do wniosku, że budowanie poprawnych relacji między pracownikami jest wyjątkowo trudnym zadaniem. Przy odrobinie wysiłju jesteśmy w stanie zbudować pozytywne relacje nie tylko z pracownikami ale i z przełożonymi.

Warto korzystać z pomocnych narzędzi ułatwiających nawiązanie pozytywnych relacji pracowniczych. Dobrze byłoby więc co jakiś czas zorganizować w firmie szkolenie czy imprezę integracyjną.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Najskuteczniej uczymy się wyciągając lekcje z doświadczeń, inspirując się od innych, słuchając oraz zadając pytania.

Mapa myśli (mind mapping) to technika służąca graficznej prezentacji, organizacji i hierarchizacji informacji. To narzędzie niezwykle przydatne w nauce oraz biznesie.

Zarządzanie zespołem zdalnym wymaga od menadżera określonych, systematycznych działań. Są one niezbędne, żeby zespół działał bez zakłóceń, a praca przebiegała sprawnie.

Model Powszechnego Przywództwa CLIMB zakłada, że każdy pracownik może, a nawet powinien rozwijać umiejętności przywódcze. Wynikają one nie z cech charakteru, ale z określonych zachowań, których można się po prostu nauczyć.

Operowanie przestrzenią jest pomocne w budowaniu pozytywnych relacji z innymi. Organizacja środowiska – meble, obrazy, zdjęcia jako komunikaty . Aranżacja przestrzeni, w której odbywa się komunikacja, wpływa na jej przebieg.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.