Spotkanie integracyjne przy ognisku

Spotkania integracyjne stają się coraz bardziej popularne i coraz więcej osób decyduje się brać w nich udział. To, czy takie spotkanie będzie udane zależy nie tylko od towarzystwa, ale i od właściwej organizacji.

20 grudnia 2018
zdjęcie - Spotkanie integracyjne przy ognisku

Spotkanie integracyjne przy ognisku

Spotkania integracyjne stają się coraz bardziej popularne i coraz więcej osób decyduje się brać w nich udział. To, czy takie spotkanie będzie udane zależy nie tylko od towarzystwa, ale i od właściwej organizacji.

Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba wymyślać nie wiadomo czego, aby taka inicjatywa zakończyła się sukcesem, a pracownicy byli zadowoleni. Czasami coś, co z pozoru wydaje się schematyczne i oklepane może się naprawdę spodobać. Przykładem tego jest ognisko.

Organizacja ogniska nie jest trudna, ale należy pamiętać przede wszystkim o tym, aby wybrać jakieś dobre miejsce i uzyskać zgodę na jego rozpalenie.

Takie ognisko można połączyć z biwakiem i spaniem pod namiotami, ale oczywiście wszystko należy odpowiednio wcześnie ustalić i załatwić, aby potem uniknąć niespodzianek i kłopotów.

Dobrym pomysłem są też ogniska nad morzem, ale wówczas trzeba szczególnie zadbać o bezpieczeństwo. Należy także szczegółowo omówić kwestię jedzenia i picia oraz właśnie ewentualnego noclegu, transportu itp.

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że ognisko to nie jest tylko siedzenie i pieczenie kiełbasek. Na takim spotkaniu można bowiem naprawdę świetnie się bawić. To doskonała okazja do tego, żeby zintegrować się ze współpracownikami i oderwać od codzienności.

Świetnym pomysłem jest zabranie ze sobą głośnika przenośnego, radia, a także gitary, bowiem granie i śpiewanie przy ognisku to naprawdę wspaniała zabawa, która bardzo zbliża ludzi do siebie.

Oprócz tego można także potańczyć. W internecie można znaleźć wiele tańców oraz zabaw, które nadają się na ognisko, a poza tym można wymyślić też własne. Istnieje również całkiem sporo gier, które sprawdzają się na takich spotkaniach.

Są to między innymi kalambury, podchody, głuchy telefon, zagadki, Tabu, Zgadnij kim jestem i wiele innych. Ognisko jest również świetną okazją do tego, aby każdy opowiedział coś o sobie, bardziej otworzył się na nowe znajomości.

Czasami okazuje się, że ktoś, kto w pracy sprawiał wrażenie ponuraka jest naprawdę wesołą i otwartą osobą. Przy ognisku świetnie opowiada się także zabawne lub straszne historyjki, a najlepiej i jedne i drugie. Buduje to niezapomnianą atmosferę.

Jak widać, z pozoru zwyczajne ognisko może okazać się świetną zabawą. Z pewnością czas spędzony na takim spotkaniu integracyjnym będzie mile wspominany przez pracowników.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Twórcą 6 myślowych kapeluszy jest maltański psycholog i lekarz Edward de Bono. De Bono większość swojego zawodowego życia poświęcił analizie procesów myślowych i tematyce kreatywnego myślenia. Światową sławę zyskał właśnie dzięki myślowym kapeluszom.

Gallup odkrył, że jedną z najważniejszych decyzji, jakie podejmują firmy, jest zwyczajnie wybór menadżera. Jednak analitycy sugerują, że firmy zazwyczaj źle podchodzą do tego zadania: w 82% przypadków nie wybierają właściwego kandydata z odpowiednim talentem do pracy.

Działać powoli w szybko zmieniającej się rzeczywistości i próbować czegoś nowego w obszarze tak starym jak uczenie – oto niektóre z wyzwań stojących przed specjalistami od rozwoju talentów w firmie. Wszelkie działania wobec talentów i programy rozwojowe mają obecnie tendencję do większej innowacyjności i mniejszej złożoności. Sprawne zarządzanie talentami musi być świeże i odpowiadać na nowe zjawiska w środowisku pracy.

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zostało przeprowadzonych wiele badań naukowych dotyczących tego, w jaki sposób ludzki mózg dokonuje wyborów i jakie czynniki mogą wpływać na to, co mówimy i robimy, w tym także - co kupujemy. Co najlepsze, ta wiedza naukowa jest łatwo dostępna i może pomóc ci w zostaniu świetnym sprzedawcą.

Menedżerowie nie radzą sobie z konfliktami wśród pracowników. Zespół, zamiast zajmować się pracą, skupia się na wewnętrznych rozgrywkach personalnych, plotkowaniu i budowaniu klik.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.