Stwórz silny zespół pracowników

Pracownicy są podporą każdej firmy. Bez nich nie można byłoby mówić o świetnie prosperujących przedsiębiorstwach. Warto dlatego zadbać o to, aby rzeczywiście byli silnym i zgranym zespołem. Naprawdę nie trzeba wiele, aby osiągnąć ten cel.

19 grudnia 2018
zdjęcie - Stwórz silny zespół pracowników

Stwórz silny zespół pracowników

Pracownicy są podporą każdej firmy. Bez nich nie można byłoby mówić o świetnie prosperujących przedsiębiorstwach. Warto dlatego zadbać o to, aby rzeczywiście byli silnym i zgranym zespołem. Naprawdę nie trzeba wiele, aby osiągnąć ten cel.

Konkurowanie z innymi

Wszyscy jesteśmy tak stworzeni, że lubimy konkurować z innymi. Warto co jakiś czas zorganizować jakiś wyjazd pracowniczy podczas, którego odbywać będą się różnego rodzaju zawody, gry i zabawy.

Najlepszym wyborem są ośrodki wczasowe, gdzie często na wyjazdach w jednym czasie znajdują się pracownicy z kilku różnych firm, czasami z działów, jeśli firma jest naprawdę duża. Można więc zorganizować im zawody, gdzie każda firma, bądź dział będą jedną drużyną.

Zespół, który współpracuje ze sobą aby osiągnąć cel to nic innego jak działanie teambuildingowe.

Jeśli są to pracownicy z danego działu, którzy na co dzień muszą ze sobą pracować, to mają szansę naprawdę świetnie się zgrać i porozumieć.

Rywalizacja z innymi drużynami pozwoli na to, aby więzi pomiędzy pracownikami były silniejsze, chętniej współpracowali ze sobą, aby osiągnąć zakładany cel.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Najczęstsze gry i zabawy

Przede wszystkim najczęściej na wyjazdach teambuildingowych gra się w różnego rodzaju gry zespołowe takie jak piłka nożna, piłka siatkowa, koszykówka. Oczywiście jeśli jest możliwość podjęcia rywalizacji z inną drużyną.

Często także organizuje się zawody w przeciąganiu liny, zawody wspinaczkowe, albo na przykład zleca się zadanie naprawy czegoś, budowy, przygotowania jedzenia. Możliwości jest wiele a bardzo dużo zależy także od tego, kim są pracownicy, czym się zajmują na co dzień, oraz jaką pracę wykonują.

Zabawy dostosowuje się po części do codziennych obowiązków pracowników, jednak z wyczuciem, ponieważ wyjazd pracowniczy ma być przyjemnością.

Nie powinien przypominać o pracy, ponieważ wtedy pracownicy uświadamiają sobie fakt, że zamiast spędzenia czasu z najbliższymi, z rodziną, muszą być na wyjeździe zorganizowanym przez pracodawcę.

Czy każdy pracownik musi wyjechać na integracyjny wyjazd?

Jest to bardzo trudne pytanie. Stworzenie silnego zespołu pracowników wymaga tego, aby uczestniczyli w wyjeździe wszyscy pracownicy.

Nie ma jednak możliwości zmuszenia nikogo do takiego wyjazdu. Nie miałoby to zresztą sensu, ponieważ integracja osoby niechętnej i negatywnie nastawionej do wyjazdu byłaby praktycznie żadna.

Jeśli więc pracownik nie chce jechać, to nie powinno się go zmuszać. Kto wie, może jak usłyszy jak było wspaniale to zechce wyjechać przy kolejnej okazji?

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.