Szkolenia outdoor – ciekawy pomysł na integrację pracowników

O tym, że integracja pracowników to niezmiernie ważna kwestia, przekonał się już niejeden pracodawca. W dzisiejszych czasach dobrze zgrany zespół to podstawa sukcesu. Integracja jednak nie wyniknie sama z siebie, a nawet jeżeli tak będzie, to proces ten będzie trwał bardzo długo.

7 czerwca 2019
zdjęcie - Szkolenia outdoor – ciekawy pomysł na integrację pracowników

Szkolenia outdoor - ciekawy pomysł na integrację pracowników

O tym, że integracja pracowników to niezmiernie ważna kwestia, przekonał się już niejeden pracodawca. W dzisiejszych czasach dobrze zgrany zespół to podstawa sukcesu. Integracja jednak nie wyniknie sama z siebie, a nawet jeżeli tak będzie, to proces ten będzie trwał bardzo długo.

Sprawny manager skorzysta ze zdobyczy nauki aby przyspieszyć ową integrację. Można w tym miejscu zadać sobie pytanie, czy sama integracja wystarczy? Otóż niestety nie. Od jakiegoś czasu bardzo popularne stało się pojęcie team building, czyli budowanie zespołu. Jest to długofalowy proces, który ma na celu stworzenie zgranego zespołu.

Co to znaczy zgrany zespół?

O zgranym zespole można mówić wówczas, gdy poszczególni członkowie wykazują wobec siebie pozytywne nastawienie, a ponadto zostali wyposażeni w narzędzia, które umożliwiają im sprawne funkcjonowanie w grupie. W pierwszej kolejności warto zadbać o korzystną atmosferę pracy, która sprawi, że ludzie będą podchodzić do wykonywania swoich obowiązków z uśmiechem.

Już dawno powstało powiedzenie, ze z niewolnika nie będzie pracownika. Jeżeli pracownik będzie czuł wyłącznie przymus i presję, to nie będzie wykazywał stuprocentowego zaangażowania. Pozytywną atmosferę w gronie pracowników można budować chociażby poprzez wyjazdy integracyjne. Kolejną istotną kwestią jest zdobywanie nowych umiejętności. Czy da się to jakoś połączyć?

Szkolenia outdoor - wiedza na łonie natury

Ciekawym pomysłem na realizację firmowych szkoleń są szkolenia outdoor. Jak po samej nazwie można się domyślić, realizowane są one poza siedzibą firmy. Często są to na przykład gry terenowe, podczas których można ćwiczyć cały wachlarz umiejętności miękkich. Połączenie zdobywania wiedzy z odpoczynkiem na łonie natury z pewnością korzystnie wpłynie na relacje pomiędzy pracownikami. Warto takie szkolenia wyjazdowe organizować regularnie. Pomóc w tym mogą profesjonalne firmy. Oferta szkoleniowa jest obecnie bardzo szeroka i bez problemu można wybrać propozycję dopasowaną do własnych potrzeb.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.