Korzyści szkoleń outdoorowych

Szkolenia to dzisiaj chleb powszedni dla wielu z nas. Dowiadujemy się, że nasze miejsce pracy organizuje jakieś szkolenie przeciętnie raz w miesiącu. Czasem jest ono obowiązkowe, innym razem nie. Czy warto z nich korzystać?

zdjęcie - (the_title())

Korzyści szkoleń outdoorowych

Szkolenia to dzisiaj chleb powszedni dla wielu z nas. Dowiadujemy się, że nasze miejsce pracy organizuje jakieś szkolenie przeciętnie raz w miesiącu. Czasem jest ono obowiązkowe, innym razem nie.

Czy warto z nich korzystać? Jakie szkolenia są szczególnie lubiane i dobrze postrzegane? Jakie korzyści możemy z nich wynieść i jakie szkolenia najbardziej nam pomogą? O tym będzie właśnie ten artykuł.

Zacznijmy zatem w ogóle od tego, czy warto chodzić na szkolenia?

Tu bez wątpienia należy odpowiedzieć twierdząco. Szkolenia bowiem często umożliwiają nam dowiedzenie się czegoś o nas samych - poznanie naszych dobrych i złych stron, zrozumienie, w jaki sposób i dlaczego akurat tak postępujemy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

Poznaj nasze rozwiązania:

Taka wiedza przyda nam się nie tylko w pracy, lecz może również - albo i nawet przede wszystkim - w życiu codziennym. Im bowiem więcej będziemy wiedzieć na temat samych siebie, tym trafniejsze decyzje odnośnie własnego życia będziemy podejmować.

Nawet jeśli szkolenie jest nudne i nam nie odpowiada, możemy coś z niego wynieść.

Szczególnie zaś warto brać udział we wszelkich szkoleniach na zewnątrz. Dlaczego i co to w ogóle jest? Otóż są to szkolenia odbywające się na świeżym powietrzu. Co więcej - muszą one zawierać w sobie elementy sportów ekstremalnych lub amatorskich, survivalu, technik militarnych, gier sportowych, zespołowych albo też przeróżnych innych form rekreacji na wolnym powietrzu - są to tzw. gry terenowe.

Co nam dają takie zabawy?

Oczywiście na pewno możemy tam zdobyć umiejętności opisane powyżej, to jednak nie wszystko. Otóż takie gry szkoleniowe dają nam również szansę na poznanie zupełnie nowych rzeczy. Kto wie - a może coś nam przypadnie do gustu i stanie się naszą pasją?

Ponadto często takie szkolenia stawiają nas w sytuacji, w której normalnie nigdy byśmy się nie znaleźli. Dzięki temu uczymy się myśleć nieszablonowo i dostosowywać się do otaczającej nas rzeczywistości. A nigdy nie wiadomo, kiedy takie umiejętności nam się przydadzą.

Ponadto warto dodać, że nieraz takie szkolenia są prawdziwą przygodą, podczas której dowiadujemy się wiele o swoich mocnych stronach i o słabościach oraz o tym, w jaki sposób podejmujemy decyzje, czym się kierujemy, co jest dla nas ważne.

To są bardzo istotne i przyniesie nam korzyści w wielu życiowych sytuacjach, czasem nawet zupełnie niezwiązanych z pracą. Warto zatem uczęszczać na takie szkolenia a nawet zaproponować ich organizację szefowi!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.