Przyjemne z pożytecznym czyli szkolenie i integracja w jednym

Każdy sprawny team leader doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeżeli chce mieć zgrany i dobrze funkcjonujący zespół, to musi w to włożyć odrobinę czasu i wysiłku. Oczywiście, można czekać, aż ludzie z sami siebie zaczną się integrować, jednak może to zająć całą wieczność.

10 czerwca 2019
zdjęcie - Przyjemne z pożytecznym czyli szkolenie i integracja w jednym

Przyjemne z pożytecznym czyli szkolenie i integracja w jedny

Każdy sprawny team leader doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeżeli chce mieć zgrany i dobrze funkcjonujący zespół, to musi w to włożyć odrobinę czasu i wysiłku. Oczywiście, można czekać, aż ludzie z sami siebie zaczną się integrować, jednak może to zająć całą wieczność. Modne w ostatnich latach szkolenia integracyjne mogą znacznie ten proces usprawnić. Mają jeszcze jedną korzyść - członkowie zespołu wychodzą z nich z dodatkową wiedzą, gdyż nie są to jak kiedyś imprezy stricte towarzyskie.

Team building istotny niezależnie od wielkości firmy

Niektórzy zastanawiają się czy przy małej firmie warto inwestować w szkolenia integracyjne. Otóż, jak najbardziej warto! Niezależnie od tego, czy dana firma liczy kilkanaście, kilkadziesiąt czy też kilkaset pracowników, to zespół powinien stanowić zgrany mechanizm, w którym każdy trybik czuje że jest potrzebny. Oczywiście w zależności od wielkości zespołu inne są możliwości organizacji wyjazdu integracyjno - szkoleniowego, choćby patrząc z perspektywy kosztów. Jednak jedno jest pewne, na szkoleniach i integracji pracowników nie ma co oszczędzać, poczyniona inwestycja zwróci się w krótkim czasie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"? Zdecydowanie nie.  Super doświadczeniem jest team building online. Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!Co można zyskać na integracji pracowników?

Zespół który jest zgrany, pracuje o wiele wydajniej. Poza tym, poszczególni członkowie zespołu ufają sobie nawzajem i mają poczucie tego, że w razie problemów mogą liczyć na pozostałe osoby. Szkolenia na wyjazdach integracyjnych dla firm to doskonały pomysł z racji tego, że w luźniejszej atmosferze i w gronie znajomych osób wiedza jest łatwiej przyswajana.

Szkolenia tematyczne czy to z umiejętności miękkich czy przekazywanie branżowych nowinek technicznych - wszystko to będzie dobrym uzupełnieniem odpoczynku na łonie natury lub też aktywnego wyjazdu integracyjnego. Takie imprezy nie muszą być bardzo długie, przeważnie już dwa dobrze zorganizowane dni wystarczą na to aby zacieśnić więzi pomiędzy poszczególnymi członkami zespołu pracowniczego. Warto wyjazdy tego typu organizować regularnie, przynajmniej raz lub dwa w ciągu roku, wówczas efekty będą najbardziej widoczne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.