Team building 2.0

2.0 zwykle oznacza cyfryzację, digitalizację, wykorzystanie elektroniki. Nazwa team building 2.0 dokładnie to obiecuje. W dobie coraz silniejszej reprezentacji iPokolenia w świecie biznesu również projekty team buildingowe siłą rzeczy muszą się dostosować do nowych oczekiwań. A oczekiwania są właśnie takie, aby cyfryzować – naukę, zabawę, styl życia. Trudno więc oczekiwać, żeby team building był wolny od tego trendu.

zdjęcie - (the_title())

Teambuilding 2.0

2.0 zwykle oznacza cyfryzację, digitalizację, wykorzystanie elektroniki. Nazwa teambuilding 2.0 dokładnie to obiecuje. W dobie coraz silniejszej reprezentacji iPokolenia w świecie biznesu również projekty teambuildingowe muszą dostosować się do nowych oczekiwań. A oczekiwania są właśnie takie, aby cyfryzować – naukę, zabawę, styl życia. Trudno więc oczekiwać, żeby teambuilding był wolny od tego trendu.

Klasyczna trójca teambuildingu – quady, paintball i tyrolka to już przeszłość. Paintball cyfrowy czy laserowy dostępny jest jako miejski event dla pojedynczych osób bądź zorganizowanych grup. Kłady stały się wyposażeniem co drugiej agroturystyki czy pensjonatu. Zjazd tyroski jest gwoździem programy każdego parku linowego – a te są wszędzie – zarówno w przestrzeni miejskiej jak i poza miastem.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Nie zaniechaj rozwoju swojego zespołu. Szkolenie team building pomoże Ci zintegrować i zmotywować pracowników. Zobacz też nasze szkolenia zarządzanie zespołem. Zapraszamy.

Tak więc teambuilding 2.0 – Virtualna Rzeczywistość (VR), Rozszerzona Rzeczywistość AR), mobilne aplikacje i drony – tego potrzebują młodzi ludzie podczas teambuildingu, integracji pracowników.

Wirtualna rzeczywistość w teambuildingu to wciąż nowość. Organizacja eventów związana z tą formą aktywności wzbudza ciekawość naszych klientów. Jak to z nowościami, nie wszyscy zdają sobie sprawę z ograniczeń nowych rozwiązań. A w tym wypadku ograniczeń jest sporo:

  • bezpiecznie można używać okularów czy hełmów VR’owych od 15 do 30 minut. Potem błędnik zaczyna „wariować”, mogą pojawić się nudności – zwłaszcza u tych osób, które są podatne na chorobę lokomocyjną bądź chorobę morską.
  • część uczestników ma naturalny brak gotowości na wirtualną rzeczywistość – już po kilku sekundach muszą zdjąć google VR’owe.

W Gammie Discover radzimy sobie z tymi wyzwaniami poprzez projektowanie wydarzeń łączących aktywnośći VR’elowe i te ze świata realnego. Jeżeli portfolio aktywności jest duże to wszyscy mogą dobrze się bawić, a wirtualna rzeczywistość jest wisienką na torcie i dodaje eventowi spektakularności.

Rozszerzona rzeczywistość to alternatywa w teambuildingu względem VR’u. Uczestnicy biorą udział w aktywnościach osadzonych zarówno w świecie realnym jak i wirtualnym. Przykładem może być geochasing. Zadaniem grupy bądź pojedynczych osób jest znajdować usytuowane na mapach mobilnych (w komórkach) schowki, w których znajdują się zadania, wskazówki bądź elementy scenariusza teambuildingu. Duża liczba schowków wymaga planowania pracy zespołu (dobór kolejności oraz zasobów, aby dotrzeć do tzw. kieszeni), a wykorzystanie smartfonów jest ukłonem w kierunku iPokolenia. Zawartość schówków może budować scenariusz gry miejskiej, LARP’a, bądź tradycynej gry integracyjnej bazującej na mechanice kołowej.

Wykorzystanie dronów w teambuildingu ma również szerokie zastosowanie. Za ich pomogą uczestnicy mogą:

  • stworzyć rysunki widziane wyłącznie z lotu ptaka – tzw. geoglify, które mogą mieć wartość symboliczną (motto grupy, wartości firmowe, misja firmy etc.) .
  • zaprojektować żywe obrazy, animacje widziane z lotu ptaka (w tym wypadku drona)
  • wziąć udział w wyścigach dronów
  • stworzyć i unieść powietrzne konstrukcje, które będą punktowane wg wcześniej znanych kryteriów
  • wykorzystując zestawy LEGO MINDSTORM ROBOTS zaprojektować lego-drony i przeprowadzić konkurencje sprawdzające ich możliwości (walki, sztafety, budowy etc.)

Tak jak w przypadku VR i AR liczbę możliwości ogranicza jedynie czas projektowania i czasami możliwości finansowe przedsięwzięcia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.