Team building jako odpowiedź na oczekiwania pokolenia Y

Jeszcze niedawno o pokoleniu Y mówił się jako przyszłej fali pracowników. Dziś Ygreki pracują w firmach, nie rzadko zajmują stanowiska menedżerskie, podejmują decyzje wpływające na strategię organizacji, jej kulturę organizacyjną.

20 grudnia 2018
zdjęcie - Team building jako odpowiedź na oczekiwania pokolenia Y

Team building jako odpowiedź na oczekiwania pokolenia Y

Jeszcze niedawno o pokoleniu Y mówił się jako przyszłej fali pracowników. Dziś Ygreki pracują w firmach, nie rzadko zajmują stanowiska menedżerskie, podejmują decyzje wpływające na strategię organizacji, jej kulturę organizacyjną.

Wpłynęło to również na oczekiwania wobec integracji. Dziś to nie może być po prostu spotkanie będące pretekstem do wspólnego wypicia alkoholu – powinno zawierać elementy rozwojowe – niejako w odpowiedzi na potrzebę Ygreków do ciągłego kształcenia.

Stąd projekty w formacie smart-fun, trend edutainment, czy inteligentny teambuilding.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

W praktyce spotkanie integracyjne ma być widowiskowe w formie oraz zawierać „zaszyte” moduły rozwojowe – wspierające rozwój kompetencji, zmianę postaw, budujące motywację kierunkokową bądź też wzmacniające wartości i kulturę organizacyjną. 

Ygreki prezentują dziś postawę „kliencką” wobec firmy – są świadomi swoich oczekiwań. Jest to jeszcze bardziej wzmacniane przez rynek pracownika.

Pracodawcy prześcigają się w tworzeniu portfolio benefitów pracowniczych integracja, zrealizowana w taki sposób, że pracownicy będą do niego wracali myślami i emocjami przez lata na pewno buduje wizerunek atrakcyjnego miejsca pracy. Jest więc to również narzędzie employer brandingowe.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.