LARP – idealny sposób Team Buildingu

Kiedyś uważane były za domenę zabaw dziecięcych, ewentualnie czysto nerdowską rozrywkę średnio chcących dorastać facetów. Dzisiaj LARP-y, czyli Live Action Role Playing zdobywają sobie coraz większą popularność w świecie Teambuildingu, będąc doskonałą propozycją aktywności w trakcie firmowych wyjazdów integracyjnych.

19 grudnia 2018
zdjęcie - LARP – idealny sposób Team Buildingu

LARP - idealny sposób Team Buildingu

Kiedyś uważane były za domenę zabaw dziecięcych, ewentualnie czysto nerdowską rozrywkę średnio chcących dorastać facetów. Dzisiaj LARP-y, czyli Live Action Role Playing zdobywają sobie coraz większą popularność w świecie teambuildingu, będąc doskonałą propozycją aktywności w trakcie firmowych wyjazdów.

Zamiast standardowych aktywności w trakcie wyjazdów firmowych, pracownicy mają szansę sprawdzić się w quasi teatralnych scenariuszach wymagających do nich refleksu, spostrzegawczości, elastyczności i poczucia humoru, a więc wszystkich cech, które przydają się także w pracy zespołowej i formowaniu grupy wypełnionej pozytywnymi emocjami.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

LARP to zabawa łącząca scenariusz teatralny, improwizację oraz typowe dla gry rywalizacje i chęć zwycięstwa. Uczestnicy LARP-ów prowadzeni przez Larpmastera, który jako jedyny zna w pełni scenariusz, tworzą go w zasadzie według jego wskazówek, ale na własną rękę, wykorzystując w pełni swoją fantazję i chęć przeżycia nieoczekiwanych przygód.

Przydają się przy tym umiejętności aktorskie, bowiem uczestnicy tego typu zabaw odgrywają role przydzielonych im postaci.

Kolejne decyzje podejmowane są na podstawie stworzonych wcześniej portretów psychologicznych zgodnych z profilem wykreowanego bohatera.

Uczą więc jednocześnie empatii i wrażliwości, nawet jeśli nie do końca są zgodne z podejmowanymi na co dzień działaniami poszczególnych uczestników tego typu gry integracyjnej.

Scenariusze LARP-ów są różnorodne i mogą być tworzone specjalnie na potrzeby uczestników danego wyjazdu integracyjnego, zgodnie ze znanymi już wcześniej preferencjami jego uczestników.

Akcja może więc rozgrywać się w świecie fantastyki, historycznym, realnym czy wykorzystującym lubiany styl steam punka, łączący historyczną rzeczywistość XIX wieku z nowoczesnymi osiągnięciami rodem z science-fiction.

Realizowanie scenariuszy LARP poza świetną zabawą gwarantowaną uczestnikom, umożliwia kształtowanie umiejętności przydatnych przy realizowaniu celów biznesowych.

W ich trakcie można bowiem znacznie wzmocnić świadomość wyznaczania celów grupowych, osiąganych wbrew otaczającemu szumowi informacyjnemu i chaosowi, nauczyć delegowania zadań w grupie oraz efektywnej współpracy, a także wyćwiczyć wychodzenie z kreatywną inicjatywą pozwalającą na generowanie nietypowych rozwiązań.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.