Inteligentny team building na polu golfowym

Jeden z trenerów edutainmentowych w Gammie Discover gra w golfa. Lubi to robić, opowiada o tym innym, przekonuje, że „golf jest królem wszystkich sportów”. Podczas jednej z ognistych przemów zapędził się na tyle daleko, że stwierdził, że zamiast integracji uczestnicy mogliby się nauczyć grać w golfa i że na pewno  byliby zachwyceni. Stąd pytanie - „Jak zagospodarować golfa w edutainmencie?”.

2 stycznia 2019
zdjęcie - Inteligentny team building na polu golfowym

Inteligentny teambuilding na polu golfowym

Jeden z trenerów edutainmentowych w Gammie Discover gra w golfa. Lubi to robić, opowiada o tym innym, przekonuje, że „golf jest królem wszystkich sportów”. Podczas jednej z ognistych przemów zapędził się na tyle daleko, że stwierdził, że zamiast integracji uczestnicy mogliby się nauczyć grać w golfa i że na pewno  byliby zachwyceni. Stąd pytanie - „Jak zagospodarować golfa w edutainmencie?”.

Jak przygotowujemy nasze imprezy pracownicze w Gammie Discover?

Przepis jest dość prosty:

  • Znajdź coś co sprawia ludziom przyjemność
  • Zastanów się czego mogą się przy tej okazji nauczyć
  • Wymyśl jak sprawić, żeby było spektakularnie

Więc jak zagospodarować golfa w edutainmencie?

Po krótkiej, ale żywiołowej dyskusji ustaliliśmy, że:

  • Może to mógłby być dobry pomysł dla menedżerów
  • Podczas golfa trzeba się dużo uczyć i dużo koncentrować – warto skoncentrować się na kompetencjach związanych z rozwojem
  • Grupa powinna być kameralna – golf to ekskluzywny sport


W rezultacie powstał projekt spotkania integracyjnego, w którym uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy. Każda z grup uczyła się innych rodzajów uderzeń, słownictwa i strategii. Trenerzy uczący uczestników oceniali ich umiejętności na skali od 1 do 10. Następnie grupy pomieszały się ze sobą wyłaniając zespoły dwuosobowe.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem.
Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

W zespole zarówno pierwszy jak i drugi zawodnik miał przyjąć funkcję mentora i funkcję mentee. Proces nauki odbywał się wg ściśle określonych zasad mentoringu – zasad poznanych przez uczestników na wcześniejszym warsztacie. Trenerzy edutainmentowi obserwując proces mieli możliwość przeanalizować nawyki i świadomie podejmowane działania w kierunku przyjęcia nowych umiejętności oraz przekazania własnych. Po zakończeniu procesu nauki znów trenerzy od golfa oceniali efekty mentoringu.

Powstało zestawienie:

  • jaka jest różnica między posiadanymi umiejętnościami mentora, a umiejętnościami mentee
  • jak jest różnica między nauką u profesjonalisty i u mentora laika
  • jaka była średnia i czyje wyniki były powyżej, a czyje poniżej średniej w nauce nowej umiejętności


Następnie wszystkie zespoły miały jeszcze do dyspozycji trenerów od golfa na 15 minut. Znając swoje słabe i mocne punkty musieli podjąć decyzję – na co warto poświęcić swój czas – na wydobywanie potencjału czy niwelowanie deficytów.

W kolejnym kroku odbył się turniej gry w golfa i uczestnicy mieli możliwość sprawdzić swoje nauki w praktyce. Nagrody były udzielane w kilku kategoriach, tak aby turniej zakończył w dobrej atmosferze.

Inteligentny teambuilding zakończył się sesją warsztatową – typowo w duchu edutainmentu. Uczestnicy przyjrzeli się swoim strategiom, swoim decyzjom oraz operacyjnemu wykonaniu mentoringu. Wraz z trenerami każdy z uczestników stworzył plan działania i zobowiązał się go wdrożyć w celu usprawnienia procesów mentoringowych w swoim zespole.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Szanowni Państwo!
Rozwój przywództwa jest niezbędny, ponieważ organizacje nabierają osobowości swoich liderów. Przywódcy kształtują pozytywną kulturę firmy, są wzorcami zachowań, wpływają na przekonania i wierzenia panujące w firmie, tworzą ramy etyczne w pracy, promują właściwe wartości.
W tym tutorialu znajduje się 9 lekcji, których celem jest wsparcie menedżerów, przełożonych, szefów projektów na drodze do stawania się liderem. Służą one do samodzielnej pracy nad kształtowaniem własnego przywództwa. Mogą również stanowić doskonałe ćwiczenie przed szkoleniem z zakresu przywództwa, pomiędzy sesjami, a także jako zadanie domowe po szkoleniu.
Życzymy owocnej nauki!
Zespół Gamma

Handlowcy twierdzą codziennie, że są bardzo zajęci. Piszą wiele ofert, umawiają telefonicznie spotkania, jeżdżą do niezliczonej liczby klientów, a od tygodni wyniki sprzedażowe są niewystarczające.

Ludzie łatwiej pozwalają się przekonać twojej pewności siebie, wierze i entuzjazmowi, niż twojej logice i wiedzy.
Zbiór technik mających na celu modyfikowanie stereotypowego postrzegania świata przez ludzi, zostało stworzone jako technologia osiągania sukcesów.
Prezentacja oferty (produktu/usługi) powinna w szczególności odwoływać się do korzyści, jakie klient odniesie z zakupu właśnie tego towaru i właśnie teraz od Ciebie. Prezentacja rozwiązań nie powinna być suchym monologiem ze strony sprzedawcy, ale dialogiem pomiędzy klientem i sprzedawcą.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.