Team building – to się opłaca!

Wiele firm zastanawia się, w jaki sposób stworzyć skuteczne, sprawnie pracujące zespoły. Nie jest to proste – należy odpowiednio dobrać ludzi, nauczyć ich współdziałania w dążeniu do celu, a przede wszystkim – wybrać odpowiedniego lidera, którzy będzie w stanie kierować pracą, wyznaczać cele i rozdzielać zadania.

zdjęcie - (the_title())

Teambuilding - to się opłaca!

Wiele firm zastanawia się, w jaki sposób stworzyć skuteczne, sprawnie pracujące zespoły. Nie jest to proste - należy odpowiednio dobrać ludzi, nauczyć ich współdziałania w dążeniu do celu, a przede wszystkim - wybrać odpowiedniego lidera, którzy będzie w stanie kierować pracą, wyznaczać cele i rozdzielać zadania.

Nowe zespoły często borykają się z wieloma problemami - pracownicy nie wiedzą, jak podzielić się obowiązkami, jakie są słabe i mocne strony poszczególnych osób i w jaki sposób się dogadać, by móc uniknąć konfliktów. Z tego typu problemami doskonale pomaga sobie poradzić teambuilding.

Dzięki niemu członkowie zespołu uczą się współpracować i zyskują do siebie zaufanie, a lider grupy dowiaduje się, z jakimi osobami ma do czynienia i jak powinien z nimi postępować.

Teambuilding staje się dziś coraz bardziej popularny, a duże firmy chętnie inwestują w tego typu szkolenia dla swoich pracowników, wiedząc, że to się opłaca i przynosi wymierne korzyści.

Impreza teambuildingowa to świetna zabawa, która niesie za sobą wiele pozytywnych skutków. Pracownicy, którzy są zmęczeni, brak im motywacji i chęci do pracy, często po takich zajęciach odzyskują motywację i zaczynają pracować znacznie chętniej i bardziej efektywnie. Wspólne wykonywanie określonych zadań i dążenie do wyznaczonych celów pomaga w zgraniu się danego zespołu, uczy jego członków, jak ze sobą współpracować.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Konkurencje, które wymyślają firmy szkoleniowe, nigdy nie są szczególnie trudne lub skomplikowane. Ich główną cechą jest to, że są niemożliwe do wykonania przez jedną osobę - członkowie zespołu są więc niejako zmuszeni do rozwiązania zadania wspólnie.

Kolejną cechą charakterystyczną dla zadań teambuildingu jest rywalizacja - najczęściej różne zespoły rywalizują między sobą w różnych konkurencjach. Rywalizacja zwiększa chęć do wykonywania zadań i podnosi u pracowników poziom motywacji.

Każdy właściciel firmy wie, jak ważne jest sprawne działanie znajdujących się w niej zespołów. Jeśli zespoły wykonują swoją pracę szybko, sprawnie i efektywnie, zyski firmy zwiększają się.

To właśnie dlatego firm tak chętnie inwestują w teambuilding - nie są to pieniądze wydane na beztroską zabawę, lecz inwestycja, dzięki której rozwój firmy zostanie znacznie przyspieszony. Za pomocą teambuildingu można znacznie poprawić panujące w zespole relacje.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.