Team Building w jakim celu?

Sporo słyszymy w ostatnim czasie o Team buildingu jednak czy rzeczywiście wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego czym tak właściwie jest? Po co jest nam potrzebny?

zdjęcie - (the_title())

W jakim celu?

Sporo słyszymy w ostatnim czasie o teambuildingu jednak czy rzeczywiście wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego czym tak właściwie jest? Po co jest nam potrzebny?

Przede wszystkim dla korzyści twojej firmy

Teambuilding to w głównej mierze działania mające na celu wzmocnić firmę. Oczywiście przedstawia się go bardziej jako integrację pracowników i rzeczywiście tak jest.

Integracja jednak ma na celu jedną i najważniejszą rzecz, wzmocnienie firmy i jej pozycji na rynku.

Pracodawcy nie zależy na integracji pracowników, ponieważ chce aby dobrze bawili się w swoim towarzystwie i chętnie odwiedzali, spędzali wspólnie czas.

Pracodawca organizuje wyjazdy firmowe po to, aby pracownicy poznali się na tyle, żeby chcieli ze sobą pracować i nie mieli do siebie żadnych uprzedzeń.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Ma za zadanie stworzyć nowy i silny zespół z pracowników, a także wskazać słabe strony zespołu. Oczywiście w trakcie takiej integracji ujawnią się również silne strony, a członkowie będą mogli znacznie lepiej poznać się nawzajem.

Będą więc wiedzieć czego mogą od siebie nawzajem oczekiwać. W przypadku wyjazdów mających na celu budowę silnego zespołu zazwyczaj ujawnia się jedna osoba o silnej osobowości, która staje się liderem zespołu.

Jest to bardzo pozytywne i tak naprawdę jest to jeden z celów wyjazdu firmowego, aby takiego lidera wyłonić, który poprowadzi zespół.

Jak stworzyć zgrany zespół?

Przede wszystkim trzeba wymyślić jakieś zadanie grupowe, które pracownicy wspólnie będą musieli rozwiązać, wykonać. Nawzajem dzięki temu będą się motywować do działania, pomagać sobie, a czasem również się krytykować.

Krytyka w zespole nie jest niczym złym jeśli rzeczywiście jest obiektywna. Szkolenia integrujące mają właśnie stworzyć warunki do tego, aby powstał silny zespół wspierający się nawzajem ale również w pewnych sytuacjach wyrażający krytykę na temat swoich członków.

Wyjazdy firmowe są najlepszym wyborem jeśli chodzi o budowę zgranych zespołów pracowniczych. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że raz stworzony zespół może z czasem się wypalić dlatego najlepiej jest organizować tego typu wyjazdy kilkudniowe w miarę możliwości systematycznie.

Oczywiście nie za często, ponieważ pracownicy potrzebują czasu dla siebie i swoich rodzin. Dwa razy w roku bądź raz na kwartał jednak jak najbardziej warto taki wyjazd zorganizować.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.