Team building w poczekalni

To co najbardziej nas kręci w Gammie Discover to nowe realizacje, nowe projekty, team buildingi, które będą dopiero debiutowały w naszej ofercie.

2 stycznia 2019
zdjęcie - Team building w poczekalni

Teambuilding w poczekalni

To co najbardziej nas kręci w Gammie Discover to nowe realizacje, nowe projekty, teambuildingi, które będą dopiero debiutowały w naszej ofercie.

Zwykle kiedy rozmawiamy z klientami to mamy dla nich kilka sprawdzonych formatów spotkań integracyjnych oraz coś innowacyjnego, świeżego czego jeszcze nie było. Raz na jakiś czas klienci oczekują właśnie takiego rozwiązania – „zróbmy coś co zaskoczy wszystkich,  co będzie wspominane przez lata”. Praca nad takim projektem to ogromne wyzwanie – każdy detal trzeba sprawdzić po dwa, trzy razy, aby mieć pewność, że wymyślone przez nas rozwiązanie sprawdzi się podczas realnego teambuildingu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie.  Super doświadczeniem jest team building online.
Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Czasem niestety taki już zaprojektowany teambuilding ląduje w tzw. poczekalni. W ostatnim momencie okazuje się, że klient jednak decyduje się na bezpieczniejszy wariant bądź nagle środki przeznaczone na wyjazd integracyjny zmniejszają się na tyle znacząco, że trzeba sięgnąć po inny format teambuildingowy.

Niestety mamy kilka takich "zaparkowanych" teambuildingów. Wciąż wierzymy, że wcześniej czy późnej uda się je reaktywować. Najbardziej czekam na grę „Tony Stali” – przygotowaną zresztą dla firmy z branży hutniczej. Uczestnicy mieli rywalizować najpierw ze sobą w manewrach treningowych a w końcowym rozrachunku również z zewnętrznym wrogiem na poligonie wojskowym.

Przygotowaliśmy symulatory łodzi podwodnych, myśliwców oraz prawdziwe czołgi!

Uczestnicy mieli zostać wprowadzeni w scenariusz według którego świat spotkała apokalipsa. Na początku nie bardzo wiadomo jaka (trochę jak w słynnym serialu Jerycho), wraz z zagłębianiem się w scenariusz co raz więcej informacji miało układać się w spójną całość. Atak cyber-terrorystyczny nieznanej grupy doprowadził do odpalenia głowic atomowych, wyłączenia internetu oraz prądu. Na szczęście na terenie jednostki wojskowej jest autonomiczny generator, a informacje docierają za pomocą fal radiowych. Okazuje się, że po pierwszym cyberuderzeniu pojawiają się w okolicy konwencjonalne jednostki wroga. Cyberatak był jedynie wstępem do inwazji wojskowej...

Dużą pracę mieli wykonać animatorzy – studenci szkoły filmowej, odpowiednie rekwizyty etc.
Gra miała zakończyć się heroiczną obroną pozycji oraz odkryciem wrogich planów na dalszą część inwazji oraz przekazaniem ich centralnym siłom dowodzenia.  Gra miała być nagrywana – zarówno z drona jak i z kamer zainstalowanych na hełmach „żołnierzy”. Film miał być nagrany w konwencji Szeregowca Rayana” – dużo ruchomej kamery, dużo emocji i dynamiki.

Teambuilding miał mieć formę edutainmentową. Miał być wstępem do cyklu szkoleniowego. Nagrania z różnych kamer miały służyć nie tylko stworzeniu pamiątki, ale również stać się fundamentem to omówień podczas warsztatów z obszaru przywództwa, współpracy, współodpowiedzialności i zarządzania zmianą. Dobrze zaprojektowana rozrywkowa część wydarzenia miała wyzwalać prawdziwe emocje, procesy i zjawiska. Późniejsze odwołania do nich dodawałyby autentyczności wszystkim wprowadzanym przez trenerów koncepcjom i narzędziom menedżerskim.

Niestety ten teambuilding został właśnie "zaparkowany" na później. Parkować projekt na później to nasz ulubiony zwrot w Gammie Discover :/

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

W kulturze organizacyjnej wielu firm świadomie promowane są takie wartości, jak: proaktywność, inicjatywa, kreatywność pracowników, a jednocześnie nieświadomie nakłania się pracowników do podporządkowania i posłuszeństwa wobec status quo. Takie środowisko rodzi wewnętrzny bunt wśród młodych talentów, których system wartości ukształtowany został przez wolny rynek i kulturę liberalną.

Pokolenie C (inne określenie to generacja Z) swoją nazwę zawdzięcza angielskiemu słowu „connected” (połączony). Bo to właśnie doświadczenie stałego „połączenia z siecią”, bycia „online”, aktywnego działania w Internecie i w mediach społecznościowych najlepiej definiuje tę generację.

Jakie atrybuty powinien mieć menadżer doskonały? Projekt Oxygen Google’a określił 10 takich cech.

Posiadanie menedżerskiej odwagi wiąże się z wieloma różnorakimi umiejętnościami. Wprawa w stawaniu naprzeciw występującym problemom, sztuka doboru odpowiednich ludzi w swoim otoczeniu, kunszt podejmowania ciężkich decyzji oraz brania za nie pełnej odpowiedzialności to tylko kilka przykładowych zdolności którymi odznaczają się menadżerowie.

Okno Johari to psychologiczne narzędzie, które pozwala poznać siebie i swoje relacje z otoczeniem. Wyznacza ono cztery obszary, które obrazują poziom samoświadomości jednostki i jej relacje z innymi ludźmi. Okno Johari stosuje się do wzmacniania komunikacji w pracy, budowania zespołów i rozwoju osobistego.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.