Team Building w trakcie paintballu

Paintball ma już za sobą całkiem długą historię, pojawił się bowiem pierwszy raz w latach 80. ubiegłego wieku, wykorzystywany jako zbiorowa rozrywka. Nadal jednak chętnie jest wykorzystywany jako jedna z aktywności zapewniających sporo adrenaliny, wysiłku fizycznego i jednocześnie sprzyjających przeprowadzaniu procesów Team Buildingu w trakcie firmowych wyjazdów integracyjnych.

19 grudnia 2018
zdjęcie - Team Building w trakcie paintballu

Team Building w trakcie paintballu

Paintball ma już za sobą całkiem długą historię, pojawił się bowiem pierwszy raz w latach 80. ubiegłego wieku, wykorzystywany jako zbiorowa rozrywka. Nadal jednak chętnie jest wykorzystywany jako jedna z aktywności zapewniających sporo adrenaliny, wysiłku fizycznego i jednocześnie sprzyjających przeprowadzaniu procesów teambuildingu w trakcie firmowych wyjazdów.

Co ciekawe, u początków paintballa wcale nie stała rozrywka, ale praktyczne możliwości wykorzystywane przez leśników i rolników używających broni pneumatycznej do znaczenia z odległości drzew lub bydła.

Dopiero w latach 80. XX wieku trójka przyjaciół zafascynowana możliwością użycia broni pneumatycznej, z której oddawano bezkrwawe strzały pozostawiające ślady z kulek wypełnionych farbą, postanowiła po raz pierwszy wykorzystać paintball do zabawy grupowej.

W jej trakcie nie został oddany nawet jeden strzał, ale rozrywka nabrała rozgłosu dzięki zainteresowaniu mediów i szybko zaczęła znajdować naśladowców i wielbicieli na całym świecie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Dziś paintball to popularna rozrywka i sport dla wielu osób, które w ten sposób zapewniają sobie całkiem spory zastrzyk adrenaliny, wyładowują emocje i stres, a jednocześnie cenią sobie możliwość bezkrwawych rozgrywek pomiędzy grupami.

Z tego też względu paintball zyskał na popularności jako gra szkoleniowa wykorzystywana do teambuildingu. W jego trakcie można bowiem nie tylko zapełnić czas uczestnikom zajęć outdoorowych, często zapraszając ich w bardzo nietypowe przestrzenie leśne lub opuszczonych budynków, których wygląd już jest przygodą, ale też wykształcić wszystkie umiejętności potrzebne na co dzień przy osiąganiu celów biznesowych.

Paintball w szybki sposób podbudowuje wzajemny kredyt zaufania społecznego pomiędzy członkami zespołu zawodowego, pozwalający im w codziennej pracy na śmielsze podejmowanie ryzyka i decyzji prowadzących w ogólnym rozrachunku do sukcesu.

Tego typu gra eventowe w naturalny sposób pozwala także na rozładowanie stresów nieuchronnie pojawiających się zwłaszcza w większych zespołach korporacyjnych, co wpływa na budowanie pozytywnych relacji.

Według badań specjalistów to właśnie one w dużym stopniu odpowiadają za ostateczny sukces firmy pozwalając pracownikom poczuć się w niej jak w domu, co dodatkowo motywuje ich do pracy, a więc podnosi efektywność.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.