Węzeł gordyjski – prosta zabawa Team Buildingu

Firmowe wyjazdy integracyjne w trakcie których uczestnicy wspólnie upajali się alkoholem i potem zażenowani opowiadali sobie co bardziej pikantne szczegóły imprezy dziś coraz częściej odchodzą w przeszłość, zastępowane są dojrzałymi i świadomie konstruowanymi eventami dopasowanymi do kultury organizacji.

zdjęcie - (the_title())

Węzeł gordyjski - prosta zabawa Team Buildingu

Firmowe wyjazdy integrujące zespół w trakcie których uczestnicy wspólnie upajali się alkoholem i potem zażenowani opowiadali sobie co bardziej pikantne szczegóły imprezy dziś coraz częściej odchodzą w przeszłość, zastępowane są dojrzałymi i świadomie konstruowanymi eventami dopasowanymi do kultury organizacji.

Współczesna kultura korporacyjna, czerpiąc z doświadczeń trenerskich, stara się w trakcie szkoleń poza firmą realizować ideę teambuildingu, nastawioną zgodnie z nazwą na budowanie zespołu i pogłębianie relacji między osobami pracującymi wspólnie.

W końcu niejednokrotnie spędzają one ze sobą więcej czasu niż w swoim domu rodzinnym, warto więc zadbać o pozytywne stosunki między poszczególnymi pracownikami, a także wyrwać ich z nużącej chwilami, choć w pełni bezpiecznej strefy komfortu.

Postawieni przed nietypowymi zadaniami, uczestnicy tego typu wyjazdów są w stanie umocnić się wzajemnie, a także wyłonić w swoich działaniach liderów i outsiderów, przez co dają cenne informacje osobom zarządzającym zasobami ludzkimi w firmie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Wśród często stosowanych zabaw eventowych są bardziej skomplikowane scenariusze skłaniające uczestników do poszukiwania ukrytych znaków prowadzących do odkrycia finałowej zagadki.

Mogą to być także prostsze zabawy ruchowe, które jednak tą prostotą potrafią przełamać skrępowania uczestników i skłonić ich do oddania się zabawie.

Wśród takich ruchowych prostych zabaw integrujących zespół, przełamujących lody i onieśmielenie uczestników, często stosowana jest zabawa „Węzeł gordyjski”, polegająca na poruszaniu się w okręgu z zamkniętymi oczami uczestników podnoszących ręce do góry.

Kiedy uczestnicy znajdując się blisko siebie muszą chwycić się za ręce dwóch najbliższych osób i otworzyć oczy, tworzą tytułowy węzeł gordyjski, który mają rozplątać nie puszczając nawet na moment swoich rąk.

Skłania to do dziwacznie wyglądających z boku, ale pomysłowych i rozluźniających atmosferę ewolucji związanych z obracaniem się, przechodzeniem nad i pod rękami czy przykucaniem w celu stworzenia na nowo dużego, niesplątanego koła.

Zabawa ta sprawdza się idealnie nie tylko w trakcie wyjazdów firmowych, ale jest też świetną rozrywką dla dzieci w wieku przedszkolnym rozpoczynających dopiero swoją naukę i znajomość z innymi kolegami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.