Tworzenie zespołu

Wyjazdy integracyjne często są kojarzone przede wszystkim, jako pewna forma rozrywki dla pracowników za przyzwoleniem i na koszt pracodawcy. Czasami łączy się to także z formalnym obowiązkiem uczestnictwa w teoretycznym szkoleniu.

zdjęcie - (the_title())

Tworzenie zespołu

Wyjazdy firmowe często są kojarzone przede wszystkim jako pewna forma rozrywki dla pracowników za przyzwoleniem i na koszt pracodawcy. Czasami łączy się to także z formalnym obowiązkiem uczestnictwa w teoretycznym szkoleniu.

Prawdą jest niestety to, że w większości przypadków tak rzeczywiście wyglądają. Dzieje się tak nie tylko ze szkodą dla pracodawcy, który tylko pozornie uzyskuje lepszą atmosferę w pracy, ale także nie przynosi to pozytywnych efektów dla samych pracowników, którzy nie otrzymują dodatkowych zdolności czy wiedzy.

W profesjonalnym podejściu do szkolenia pracowników, podnoszenia ich kompetencji nie odnajdziemy już jednak terminu wyjazd integrujący pracowników, a pojęcie teambuilding.

Dla pracodawcy, kierownika czy każdej osoby, które kieruje zespołem możliwość jego kształtowania i wykorzystania najlepszych cech członków jest zdolnością, która decyduje o sukcesie całego przedsiębiorstwa. Dlatego też wyjazdy dla pracowników nie mogą być jedynie okazją do tego, by lepiej się poznać i nieco rozluźnić.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Dobrze zaprojektowany wyjazd będzie nie tylko źródłem satysfakcji z miło spędzonego czasu, ale przede wszystkim przyniesie wymierne korzyści w codziennej pracy całego zespołu. Dzieje się tak wtedy, kiedy możliwe jak najgłębiej zostaną przeprowadzone procesu ujęte w ramach technik teambuildingu.

W szerokim ujęciu trzeba jasno powiedzieć, że termin integracji nie może być zastosowany wobec takich grup, jak zespół pracowników. Wynika to z faktu, że społeczności wtórne nie podlegają integracji w ścisłym tego słowa znaczeniu. Ma ono zastosowanie wobec tych grup, które powstają niejako samorzutnie.

Co za tym idzie integrować mogą się mieszkańcy wioski, ale nie dział księgowości. Dla zespołów pracowniczych właściwym pojęciem opisującym ich zgranie będzie właśnie duch zespołu, zdolności ukierunkowanej na jeden wspólny cel pracy.

Chcąc osiągnąć taki stopień interakcji pomiędzy członkami zespołu konieczne jest jego odpowiednie kształtowanie. Dla realizacji takich założeń pracowniczych niezbędne jest jednak odpowiednie przygotowanie samego kierownika czy pracodawcy.

Budowanie zespołu nie opiera się bowiem na jednostkowym wydarzeniu czy szkoleniu integracyjnym.

Jest ono procesem, który trwa od momenty rozpoczęcia pracy, przez wyjazdy szkoleniowe aż do osiągnięcia pełni zaangażowania i inercji w zespole.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.