W firmie jak w wojsku

Każdy pracodawca chce, aby jego pracownicy nie tylko świetnie – wydajnie i efektownie- pracowali, lecz także aby czuli się zintegrowani z firmą, aby chwalili sobie tę pracę.

19 grudnia 2018
zdjęcie - W firmie jak w wojsku

W firmie jak w wojsku

Każdy pracodawca chce, aby jego pracownicy nie tylko świetnie - wydajnie i efektownie- pracowali, lecz także aby czuli się zintegrowani z firmą, aby chwalili sobie tę pracę.

Ponadto chcemy również jako szefowie, aby pracownicy się rozwijali. W ten bowiem sposób rozwija się także firma. Wyobraźmy sobie, że każdy pracownik czuje się do tego stopnia zintegrowany z pracą, że przyjmuje jej cele, jako swoje własne.

W ten sposób powstają silne i postępowe marki!

Jak jednak uzyskać taki efekt?

Otóż warto jest inwestować w przeróżne szkolenia dla pracowników. W szczególności zaś dużą popularnością cieszą się różne szkolenia zewnętrzne i wyjazdy firmowe. Dlaczego właśnie one? Zadajmy sobie jednak na początek pytanie - co to w ogóle są te zajęcia outdoorowe?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Otóż są to szkolenia prowadzone na świeżym powietrzu. Powinny wykorzystywać elementy gier integracyjnych, gier terenowych, sportu amatorskiego lub wyczynowego, technik militarnych lub wojskowych, survivalu, czy też różnych innych form rekreacji lub kształcenia na wolnym powietrzu.

Brzmi intrygująco? Na pewno. Niemniej ciekawe są wyniki takich szkoleń. Szybko osiągana integracja, znajomość dobrych i złych stron to tylko dwa cele, które osiągamy spośród ich prawdziwego morza. Warto szczególnie omówić pokrótce zajęcia outdoorowe oparte na survivalu i przeróżnych technikach militarnych.

Przede wszystkim należy wyjaśnić, czym jest survival. Najogólniej rzecz ujmując jest to zatem sztuka przetrwania. Uczymy się tutaj, jak poruszać się w lesie, jak rozpalić ogień itp.

To jednak naprawdę nie wszystko. Uczymy się także bowiem myśleć nie schematami, podejmować odważne decyzje. Co więcej - nabywamy także umiejętności rozwagi, która mówi nam, kiedy jednak warto odpuścić, przysłowiowo "wyjść z gry".

Jakim cudem poprzez zwykłą naukę o przetrwaniu dowiadujemy się takich rzeczy? Otóż uczymy się, jak wymyślać rozwiązania pomagające nam przeżyć, jak przejść niezauważonym przez las itp.

A co nam daje element wojskowy?

Przede wszystkim frajdę - wielu z nas lubi strzelać, pobawić się w podchody. Wszelkie biegi itp. sprawiają, że pozbywamy się codziennego stresu.

To jednak nie wszystko! Dopiero bowiem, nawet w sztucznie stworzonej sytuacji militarnej odkrywamy, jakie są nasze słabości oraz czy jesteśmy w stanie podporządkować się woli innych, nawet jeśli nie jesteśmy przekonani do ich racji.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.