W firmie jak w wojsku

Każdy pracodawca chce, aby jego pracownicy nie tylko świetnie – wydajnie i efektownie- pracowali, lecz także aby czuli się zintegrowani z firmą, aby chwalili sobie tę pracę.

Gamma - W firmie jak w wojsku

W firmie jak w wojsku

Każdy pracodawca chce, aby jego pracownicy nie tylko świetnie - wydajnie i efektownie- pracowali, lecz także aby czuli się zintegrowani z firmą, aby chwalili sobie tę pracę.

Ponadto chcemy również jako szefowie, aby pracownicy się rozwijali. W ten bowiem sposób rozwija się także firma. Wyobraźmy sobie, że każdy pracownik czuje się do tego stopnia zintegrowany z pracą, że przyjmuje jej cele, jako swoje własne.

W ten sposób powstają silne i postępowe marki!

Jak jednak uzyskać taki efekt?

Otóż warto jest inwestować w przeróżne szkolenia dla pracowników. W szczególności zaś dużą popularnością cieszą się różne szkolenia zewnętrzne i wyjazdy firmowe. Dlaczego właśnie one? Zadajmy sobie jednak na początek pytanie - co to w ogóle są te zajęcia outdoorowe?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Otóż są to szkolenia prowadzone na świeżym powietrzu. Powinny wykorzystywać elementy gier integracyjnych, gier terenowych, sportu amatorskiego lub wyczynowego, technik militarnych lub wojskowych, survivalu, czy też różnych innych form rekreacji lub kształcenia na wolnym powietrzu.

Brzmi intrygująco? Na pewno. Niemniej ciekawe są wyniki takich szkoleń. Szybko osiągana integracja, znajomość dobrych i złych stron to tylko dwa cele, które osiągamy spośród ich prawdziwego morza. Warto szczególnie omówić pokrótce zajęcia outdoorowe oparte na survivalu i przeróżnych technikach militarnych.

Przede wszystkim należy wyjaśnić, czym jest survival. Najogólniej rzecz ujmując jest to zatem sztuka przetrwania. Uczymy się tutaj, jak poruszać się w lesie, jak rozpalić ogień itp.

To jednak naprawdę nie wszystko. Uczymy się także bowiem myśleć nie schematami, podejmować odważne decyzje. Co więcej - nabywamy także umiejętności rozwagi, która mówi nam, kiedy jednak warto odpuścić, przysłowiowo "wyjść z gry".

Jakim cudem poprzez zwykłą naukę o przetrwaniu dowiadujemy się takich rzeczy? Otóż uczymy się, jak wymyślać rozwiązania pomagające nam przeżyć, jak przejść niezauważonym przez las itp.

A co nam daje element wojskowy?

Przede wszystkim frajdę - wielu z nas lubi strzelać, pobawić się w podchody. Wszelkie biegi itp. sprawiają, że pozbywamy się codziennego stresu.

To jednak nie wszystko! Dopiero bowiem, nawet w sztucznie stworzonej sytuacji militarnej odkrywamy, jakie są nasze słabości oraz czy jesteśmy w stanie podporządkować się woli innych, nawet jeśli nie jesteśmy przekonani do ich racji.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.