Wolontariat pracowniczy

Choć nowoczesne metody zarządzanie wciąż są w Polsce często jeszcze traktowane z delikatnym przymrużeniem oka, to coraz częściej jednak nawet małe firmy doceniają doświadczenia zdobyte przez istniejące dłużej przedsiębiorstwa.

Gamma - Wolontariat pracowniczy

Wolontariat pracowniczy

Choć nowoczesne metody zarządzanie wciąż są w Polsce często jeszcze traktowane z delikatnym przymrużeniem oka, to coraz częściej jednak nawet małe firmy doceniają doświadczenia zdobyte przez istniejące dłużej przedsiębiorstwa.

Dzięki temu można dzisiaj spotkać się z wieloma do tej pory niewystępującymi formami integracji pracowników. Warto tu jednak zaznaczyć, że jest to integracja rozumiana, jak budowanie zespołu czyli teambuilding.

Organizacja eventów pracowniczych jest zatem czymś więcej niż tylko prostym wyjazdem do hotelu nad jeziorem, po którym jedynym skutkiem jest kac.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

Poznaj nasze rozwiązania:

Do wyjątkowo ciekawych i pozytywnych form integracji pracowniczych należy niewątpliwie wolontariat pracowniczy. Jest to nie tylko sposób na to by zgrać ze sobą ludzi, którzy na co dzień wspólnie pracują ale także może być formą komunikacji społecznej samej firmy.

Ponadto praca wykonywana w ramach wolontariatu pracowniczego jest nie tylko źródłem pozytywnych skutków dla samych pracowników ale przede wszystkim dla lokalnej społeczności.

Tym samym dzięki drobnemu wysiłkowi można uzyskać szereg pozytywów nie tylko w wymiarze jednostkowym, ale także ogólno zespołowym, a także w sensie ogólnym dla firmy.

Przykładami takich działań są miedzy innymi Kampania Wolontariuszy organizowana przez Kampanię Piwowarską oraz Światowy Dzień City dla Społeczności, której organizatorem jest Citibank Handlowy.

Może wydawać się, że tego typu akcje są możliwe tylko w przypadku dużych korporacji posiadających spore środki i odpowiednie zasoby kadrowe. Tymczasem, jak pokazuje szereg przykładów możliwe jest stworzenie ciekawej i pozytywnej akcji nawet przez małą firmę.

Ideą, która leży u podstaw takich działań jest przede wszystkim to, by działania takie konsultować z pracownikami. Wspólnie można znaleźć odpowiedni cel i motywację do tego, by wspólnie zrobić coś dla małej społeczności.

Wygenerowanie odpowiedniej energii oraz skuteczne jej ukierunkowanie pozwala na nie tylko na uzyskanie zgranego zespołu, ale także zrobienie czegoś pozytywnego dla własnego otoczenia.

Warto także pamiętać, że wolontariat pracowniczy jest dodatkowo stosunkowo niedrogi pod względem organizacyjnym. Jednocześnie jego długofalowe pozytywne skutki mogą być na tyle doniosłe, że będą trudne do zmierzenia.

Dlatego nie warto obawiać się nowych rozwiązań pozwalających na stworzenia zarówno w firmie, jaki wokół firmy pozytywnego klimatu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.