Wpływ zabaw integracyjnych.

Wyjazdy firmowe czy integracyjne najczęściej kojarzą się z nudnymi szkoleniami i dość swobodną atmosferą po zakończeniu części oficjalnej. Jest niestety smutną prawdą, że większość tego rodzaju imprez wygląda właśnie w ten sposób.

zdjęcie - (the_title())

Wpływ zabaw integracyjnych.

Wyjazdy firmowe czy integracyjne najczęściej kojarzą się z nudnymi szkoleniami i dość swobodną atmosferą po zakończeniu części oficjalnej. Jest niestety smutną prawdą, że większość tego rodzaju imprez wygląda właśnie w ten sposób.

Często wynika to z braku pomysłu na zagospodarowanie czasu pracowników w takich sposób, by nie był on wyłącznie okresem, w którym zabija się czas. Dlatego też to sami pracodawcy powinni zdecydować o tym, co chcą osiągnąć przez dany wyjazd pracowniczy.

Organizacja eventów firmowych to zajecie, które jest już wykonywane przez specjalistów i istnieje możliwość, by powierzyć je profesjonalistom.

Czasami jednak wystarczy odrobina pomysłowości i jasno sprecyzowany cel integracji by samemu wpaść na ciekawy i skuteczny sposób wpływania na postawy pracowników.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Jednym z głównych założeń dotyczących firmowych eventów jest niewątpliwie to, by pozwolić pracownikom oderwać się od pracy i jednocześnie wpłynąć na nich w inny sposób, tak by miało to następnie swoje odzwierciedlenie w ich wynikach pracy. Innymi słowy wyjście z firmy po to, by następnie lepiej w tej firmie pracować.

Taki swoisty restart najlepiej uzyskuje się poprzez wyjechanie poza miasto, w którym na co dzień się pracuje. Zupełnie oderwanie od codziennej rutyny, nowe miejsca i do tego odpowiednie nowe wyzwania pobudzą w pracownikach chęć do pracy i wspólnego spędzania czasu z kolegami z pracy.

Dlatego coraz częściej firmowe wyjazdy odbywają się w ramach survivalu lub zdobywania niewielkich szczytów górskich. Wspólny wysiłek, sprecyzowany do jasno określonego celu, jakim jest dana góra czy górka to najlepszy sposób by poznać, kto jest liderem w danej grupie, a kto tej roli jednak nie sprosta.

Jedną z ciekawszych gier, jakie można zorganizować w otwartej przestrzeni są popularne podchody. Ta często już zapomniana gra jest idealnym sposobem na stworzenie grupy, które integruje się wokół sprecyzowanego celu, do którego mogą dojść tylko razem.

Kolejnym ważnym elementem gier firmowych jest to, by osoby które na co dzień kierują daną grupą nie starały się przejmować takiej roli także w toku tychże zabaw.

Chodzi bowiem o stworzenie warunków, w których lider wykluwa się naturalnie, a odmienne od służbowych warunki tworzą nową strukturę odpowiedzialności.

Będzie to najlepszy sposób by odnaleźć z zespole naturalnych liderów i osoby, które będą w stanie motywować pozostałych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.