Wyjazdy firmowe w Warszawie – podstawowe informacje

Dzisiaj dość szczególną formą pracy są korporacje i większe firmy. Warto zauważyć, że nie mowa tu tylko i wyłącznie o standardowych firmach – za korporację można na swój sposób uznać pracę w szkole, szpitalu, jednostce, urzędzie. Chodzi o to, że zazwyczaj w pracy spotykamy wiele ludzi, tworzy się wiele zespołów odpowiedzialnych za różne zadania.

Gamma - Wyjazdy firmowe w Warszawie - podstawowe informacje


Wyjazdy firmowe w Warszawie - podstawowe informacje

Dzisiaj dość szczególną formą pracy są korporacje i większe firmy. Warto zauważyć, że nie mowa tu tylko i wyłącznie o standardowych firmach - za korporację można na swój sposób uznać pracę w szkole, szpitalu, jednostce, urzędzie. Chodzi o to, że zazwyczaj w pracy spotykamy wiele ludzi, tworzy się wiele zespołów odpowiedzialnych za różne zadania. Mało kto ma dzisiaj drobne firmy, a nawet i w takich konieczna jest umiejętność pracy w zespole.

Specyfika pracy w korporacji

Warto bowiem zauważyć, że korporacja oznacza dość specyficzną pracę. Konkretniej chodzi tu właśnie o pracę w zespołach. Firmy obecnie bowiem mają dobrze rozbudowaną strukturę a dodatkowo w obrębie jej spotkamy się jeszcze z koniecznością współpracy pomiędzy poszczególnymi podzespołami. Warto jeszcze do tego dodać, że w zasadzie ludzie w takich korporacjach często pracują dość krótko, nieraz spotykamy się także z koniecznością zatrudnienia szybko pewnej ilości osób zupełnie nowych. Innymi sowy warto zadbać o odpowiedni teambuilding.

Teambuilding w Warszawie

Pytanie jednak pozostaje otwarte, jak tu zorganizować takie budowanie zespołu, co będzie najlepsze? Otóż nikogo zapewne nie zdziwi szczególnie fakt, że świetnie sprawdzają się w tym celu przeróżne firmowe imprezy. Jednak nie mowa tu o standardowych imprezach z alkoholem, muzyką, gdzieś w klubie. Dzisiaj bowiem mamy naprawdę znacznie więcej ciekawych możliwości!

Współczesne spotkania dla firm

Przede wszystkim warto zauważyć, że na rynku istnieje dzisiaj naprawdę wiele przeróżnych firm, które zajmują się właśnie organizacją imprez integrujących zespół. Ponadto, kiedy wejdziemy już na stronę randomowej firmy, odkryjemy bardzo szybko, że w zasadzie to możliwości przeróżnych imprez jest naprawdę wiele. Pozostaje pytanie, jak je wybrać?

Wybór najlepszego wyjazdu dla firm

Otóż na początek warto wspomnieć o tym, że trzeba zdecydować, jakie cechy chcemy rozwinąć w danym zespole, na co chcemy postawić. Każda aktywność w ramach imprez będzie bowiem pomagała nam stworzyć inny zespół. Dajmy kilka przykładów. Survival i wszelkie wycieczki outdoorowe na pewno pomogą nam stworzyć zespól bardzo zgrany, z jasno i ściśle dość określoną pozycją poszczególnych osób w grupie. Takie zespoły doskonale będą się nadawać do pracy w warunkach stresowych, do zadań specjalnych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Dalej mamy wszelkie pikniki czy relaksacyjne aktywności jak spa, sauny itp. To z kolei pozwoli naszej grupie poznać się bardziej od strony prywatnej. W ten sposób stworzymy przyjazną atmosferę, tak ważną np. w pracach biurowych. Jeszcze innym rodzajem aktywności są wszelkie zadania specjalne, które w dużej mierze polegają na przełamywaniu własnych barier. Tu z kolei ścianka wspinaczkowa czy inne ego typu sprawy pomogą nam stworzyć zespół przygotowany na trudny czas, mocno się wspierający.

Warto jeszcze wspomnieć o nieco innym aspekcie takich imprez pracowniczych. a mianowicie o tym, że jest to też znakomita okazja dla nas, jako szefów do tego, aby zbadać, czy na pewno zatrudniliśmy odpowiednie osoby, czy kogoś jeszcze nie potrzeba. Jeśli bowiem przykładowo nie wyłoni nam się żaden lider, trzeba będzie jeszcze zatrudnić kogoś o silnej osobowości. Z kolei jeśli widzimy, że ktoś nie wspiera innych, wszystko chce dla siebie, to może lepiej będzie przesunąć go do pracy samodzielnej albo zespołu, który potrzebuje takich osób.

Na koniec wspomnijmy jeszcze krótko o dość oczywistych rzeczach. Mianowicie takie aktywności zawsze są na swój sposób obciążające psychicznie dla pracowników - trzeba pomyśleć, co wziąć, co spakować, jak zorganizować opiekę nad dzieckiem itp. Starajmy się zatem nie organizować ich w czasie, kiedy wszyscy mają bardzo wiele zobowiązań, są urlopy albo w pracy czeka wiele zadań. Ponadto trzeba uważnie wybrać firmę organizującą takie wyjazdy dla firm - jeśli nie będzie tam specjalisty z zakresu biznesu, psychologii i danego typu aktywności, to lepiej poszukać czegoś innego. Popatrzmy też uważnie na przeróżne opinie i komentarze.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.