Wyjazdy integracyjne - korzyści dla firmy oraz załogi

Integracja pracowników jest zasadniczym krokiem w tworzeniu zgranego zespołu w firmie, który dzięki temu może odnosić wspólny sukces zawodowy. Każdy szef dobrze prosperującej firmy na rynku powinien co jakiś czas zaproponować swoim pracownikom udział we wspólnej imprezie integracyjnej.

4 lutego 2019
zdjęcie - Wyjazdy integracyjne - korzyści dla firmy oraz załogi

Wyjazdy integracyjne - korzyści dla firmy oraz załogi

Integracja pracowników jest zasadniczym krokiem w tworzeniu zgranego zespołu w firmie, który dzięki temu może odnosić wspólny sukces zawodowy. Każdy szef dobrze prosperującej firmy na rynku powinien co jakiś czas zaproponować swoim pracownikom udział we wspólnej imprezie pracowniczej.

Wyjazdy pracownicze są coraz bardziej popularne, zarówno w małych firmach prywatnych jak i ogromnych korporacjach. Imprezy integrujące zespół to doskonały czas na lepsze poznanie siebie oraz swoich współpracowników. Uczestnictwo osób aktywnych zawodowo w takich wyjazdach jest bardzo korzystne dla każdej firmy, gdyż tylko zgrany i świetnie rozumiejący się zespół może odnosić sukcesy zawodowe oraz bezbłędnie realizować polecenia szefa.

Każda integracja pracowników ma na celu zbudowanie profesjonalnego zespołu oraz umocnienie pozytywnych relacji pomiędzy współpracownikami i na linii pracownik- pracodawca. Imprezy pracownicze są bardzo przydatne w kreowaniu pozytywnych stosunków opartych na wzajemnej pomocy oraz wspieraniu się całego zespołu pracowniczego. Podczas wspólnej zabawy w miłej atmosferze każdy zespół może się lepiej poznać oraz pogłębić między sobą relacje.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem.
Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Obecnie, w dobie ogromnego zapotrzebowania na dobrych i sprawdzonych pracowników każdy przedsiębiorca marzy o odpowiednio zmotywowanym, pełnym pozytywnej energii zespole. Każdy współczesny pracodawca świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że tylko zmotywowany zespół pracuje wydajnie i świetnie radzi sobie w skomplikowanych sytuacjach. Prawdą jest to, że każdy pracownik, który lubi swoją pracę samoistnie generuje wokół siebie dobrą atmosferę.

Zalety firmowych wyjazdów

Wyjazdy firmowe nie są organizowane tylko w celu dobrej zabawy oraz okazji do tego, aby „napić” z najlepszym kumplem z pracy. Takim spotkaniom przyświeca wiele ważnych celów. Dzięki nim można nie tylko integrować pracowników lecz także wspomagać wdrożenie ważnych zmian w firmie. W czasie luźnej rozmowy właściciel firmy może przekazać swoim pracownikom pakiet ważnych informacji, z punktu widzenia przyszłości firmy.

Wyjazdy firmowe wpływają również pozytywnie na poziom motywacji oraz zaangażowania pracowników w pracę. Co więcej budują one poczucie tożsamości pracownika z firmą. Jest to doskonała okazja na nawiązanie pozytywnych relacji pomiędzy poszczególnymi pracownikami oraz na przełamanie lodów i zażeganie konfliktów pracowniczych. Poprzez udział w różnorodnych zawodach i szkoleniach teambuilding pracownicy zdobywają potrzebną im wiedzę w pracy oraz uczą się konkurować w oparciu o współpracę mająca na celu realizowanie planów firmy.

Pracownicy często uczestniczący w spotkaniach integracyjnych są również bardziej lojalni wobec siebie oraz swego szefa. Bogate i na długo zapamiętywane atrakcje uczestniczące wyjazdom firmowym sprawiają, że pracownicy odczuwają wdzięczność wobec swego szefa.

Wyjazdy firmowe pełnią także funkcję edukacyjną. Uczestnicy znajdując się na neutralnym terenie mogą pozwolić sobie na więcej luzu i swobody, dzięki czemu nauka staje się o wiele bardziej przyjemna. Wspólna zabawa jednoczy ludzi, rozładowuje stres nagromadzony oraz pozwala na odpoczynek umysłowy. Każdy z nas potrzebuje czasem czasu, na odpoczynek, zabawę i odrobinę szaleństwa. Zatem warto organizować wyjazdy firmowe, ku korzyścią firmy oraz uciesze załogi.

Gry i zabawy towarzyszące wyjazdom firmowym

Każdy wyjazd firmowy mający na celu integrację odbywa się według określonego programu. W czasie wyjazdu jest czas na dobrą zabawę oraz na zdobywanie nowych umiejętności. Niezwykle ważne są atrakcje ruchowe na świeżym powietrzu.

Obecnie firmy organizujące eventy firmowe oferują różnorodne, niezwykle ciekawe zabawy integracyjne. Jedną z nich jest wyprawa samochodami terenowymi po leśnych bezdrożach zlokalizowanych w niezwykle urokliwych zakątkach. Uczestnicy wyprawy z wielką uciechą poruszają się po mokradłach i wzniesieniach czepiąc z tego niesamowitą przyjemność. Jest to idealny sposób na pozbycie się negatywnych emocji oraz zredukowanie stresu.

Niezwykle ciekawą rozrywką jest również paintball - wojna na kulki wypełnione żelatyną, w której uczestniczą zarówno mężczyźni jak i kobiety. Jest to niesamowita zabawa podnosząca poziom adrenaliny. Inną popularną formą rozrywki na świeżym powietrzu są również spływy kajakowe czy górskie kuligi po uroczych terenach. Jeździe saniami po górskich bezdrożach zazwyczaj towarzyszy wspólny śpiew i gra na czy gitarze. Na koniec przejażdżki wszyscy uczestnicy mogą przy ognisku napić się grzańca oraz skonsumować pyszną górską potrawę. Spotkania integracyjne to sprawdzony sposób na zjednoczenie pracowników.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Kapitał ludzki to dziś najważniejsza przewaga konkurencyjna i najczęstsza bariera rozwoju organizacji. Działy HR coraz więcej wysiłków kierują na pozyskanie i utrzymanie wartościowych pracowników. Efekty tych działań to w skrócie tzw. doświadczenie pracownika / employee expirience. Zapraszamy to lektury Raportu HR 2019 poświęconemu temu zjawisku.

Sfera zawodowa jest obszarem niezwykle konfliktogennym. To miejsce, gdzie ścierają się interesy i osobiste ambicje, a rywalizacja jest codziennością. A wszystko to rodzi poważne tarcia i antagonizmy. Konflikty w pracy mogą powstawać w wielu konfiguracjach. I może być w nie zamieszane wiele osób.

Portale takie, jak LinkedIn, Twitter i Facebook są doskonałym źródłem informacji nie tylko dla rekruterów, ale i pracowników działów HR. Aktywna w nich obecność, aby efektywnie zatrudniać i zatrzymywać dotychczasowych pracowników. Nadszedł czas, aby działy HR skuteczniej wykorzystywały dostępne w sieci informacje zarówno dotyczące ich obecnych pracowników, jak i potencjalnych kandydatów.

Teorie przywództwa - Przywództwo transakcyjne – jedna z dwóch wyróżnianych teorii przywództwa. W tej teorii relacja przywódca – członek grupy jest formą społecznej wymiany. Przywódcy transakcyjni dążą więc do opierania się na procesie wymiany: wykonany cel równa się gratyfikacji.

Koncepcja VUCA została prawdopodobnie wprowadzona po raz pierwszy na początku lat 90. przez US Army War College, w celu odniesienia się do wielostronnego świata, powstałego po zakończeniu Zimnej Wojny. Został on scharakteryzowany jako bardziej zmienny (ang. Volatile), niepewny (ang. Uncertain), złożony (ang. Complex) i niejednoznaczny (ang. Ambiguous) niż kiedykolwiek wcześniej.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.