Trendy w organizacji wyjazdów integracyjnych

Wyjazdy integracyjne, które niegdyś były zarezerwowane wyłącznie dla wyższej kadry menadżerskiej, jako nagroda za efekty pracy, są obecnie praktykowane znacznie częściej, także na niższych szczeblach pracowniczych, z uwagi na ich bardzo pozytywny wpływ na proces budowania zespołu, wzmacniania w nim wzajemnych relacji i poczucia zaufania.

Gamma - Trendy w organizacji wyjazdów integracyjnych

Trendy w organizacji wyjazdów integracyjnych

Wyjazdy firmowe, które niegdyś były zarezerwowane wyłącznie dla wyższej kadry menadżerskiej, jako nagroda za efekty pracy, są obecnie praktykowane znacznie częściej, także na niższych szczeblach pracowniczych, z uwagi na ich bardzo pozytywny wpływ na proces budowania zespołu, wzmacniania w nim wzajemnych relacji i poczucia zaufania.

Może być to także forma nagrody za osiągnięcie wyznaczonego przez lidera celu, czy też pokonanie wyjątkowej trudności, dzięki zaangażowaniu i wspólnej pracy wszystkich członków zespołu.

Pierwotna forma wyjazdów pracowniczych, jaka przywędrowała do Polski z zachodu Europy i Stanów Zjednoczonych, była ściśle powiązana z całonocnymi imprezami mocno zakrapianymi alkoholem, które nie spotykały się z powszechną aprobatą.

Obecnie obserwuje się trend odchodzenia od tej formuły, na rzecz bardziej integrujących form spędzania czasu przez członków zespołu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Z tego względu coraz częściej organizowane są szkolenia integracyjne, spotkania coachingowe, warsztaty artystyczne, zajęcia w terenie, czy najbardziej atrakcyjna forma - wyjazdy zagraniczne.

Niejednokrotnie wyjazdy związane są z bardziej ekstremalnymi formami budowania współpracy np. spływ kajakowy, czy turniej paintball.

Zajęcia tego typu poza wsparciem budowania zaufania pomiędzy członkami grupy, wzmacnia także poczucie własnej wartości i umiejętności, a ponadto zapewnia zdrową formę rozładowania napięcia nerwowego.

Menadżer zespołu zwykle decyduje się na zorganizowanie wyjazdu, gdy obserwuje spadek motywacji i energii w grupie. Już zaledwie kilkudniowy wyjazd pozwala obniżyć destrukcyjny poziom stresu i zacieśnić więzi, aby możliwe było dalsze, wspólne działanie.

Istotną i korzystną różnicą pomiędzy wyjazdami pracowniczymi za czasów PRL, a tymi organizowanymi współcześnie jest rezygnacja z wyjazdu członka zespołu wraz z całą najbliższą rodziną.

Jak się bowiem okazało łącznie służbowych wyjazdów z życiem rodzinnym nie miało oczekiwanego pozytywnego przełożenia na budowanie zespołu i z tego względu zmieniono ich formułę.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.