Trendy w organizacji wyjazdów integracyjnych

Wyjazdy integracyjne, które niegdyś były zarezerwowane wyłącznie dla wyższej kadry menadżerskiej, jako nagroda za efekty pracy, są obecnie praktykowane znacznie częściej, także na niższych szczeblach pracowniczych, z uwagi na ich bardzo pozytywny wpływ na proces budowania zespołu, wzmacniania w nim wzajemnych relacji i poczucia zaufania.

21 grudnia 2018
zdjęcie - Trendy w organizacji wyjazdów integracyjnych

Trendy w organizacji wyjazdów integracyjnych

Wyjazdy firmowe, które niegdyś były zarezerwowane wyłącznie dla wyższej kadry menadżerskiej, jako nagroda za efekty pracy, są obecnie praktykowane znacznie częściej, także na niższych szczeblach pracowniczych, z uwagi na ich bardzo pozytywny wpływ na proces budowania zespołu, wzmacniania w nim wzajemnych relacji i poczucia zaufania.

Może być to także forma nagrody za osiągnięcie wyznaczonego przez lidera celu, czy też pokonanie wyjątkowej trudności, dzięki zaangażowaniu i wspólnej pracy wszystkich członków zespołu.

Pierwotna forma wyjazdów pracowniczych, jaka przywędrowała do Polski z zachodu Europy i Stanów Zjednoczonych, była ściśle powiązana z całonocnymi imprezami mocno zakrapianymi alkoholem, które nie spotykały się z powszechną aprobatą.

Obecnie obserwuje się trend odchodzenia od tej formuły, na rzecz bardziej integrujących form spędzania czasu przez członków zespołu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Z tego względu coraz częściej organizowane są szkolenia integracyjne, spotkania coachingowe, warsztaty artystyczne, zajęcia w terenie, czy najbardziej atrakcyjna forma - wyjazdy zagraniczne.

Niejednokrotnie wyjazdy związane są z bardziej ekstremalnymi formami budowania współpracy np. spływ kajakowy, czy turniej paintball.

Zajęcia tego typu poza wsparciem budowania zaufania pomiędzy członkami grupy, wzmacnia także poczucie własnej wartości i umiejętności, a ponadto zapewnia zdrową formę rozładowania napięcia nerwowego.

Menadżer zespołu zwykle decyduje się na zorganizowanie wyjazdu, gdy obserwuje spadek motywacji i energii w grupie. Już zaledwie kilkudniowy wyjazd pozwala obniżyć destrukcyjny poziom stresu i zacieśnić więzi, aby możliwe było dalsze, wspólne działanie.

Istotną i korzystną różnicą pomiędzy wyjazdami pracowniczymi za czasów PRL, a tymi organizowanymi współcześnie jest rezygnacja z wyjazdu członka zespołu wraz z całą najbliższą rodziną.

Jak się bowiem okazało łącznie służbowych wyjazdów z życiem rodzinnym nie miało oczekiwanego pozytywnego przełożenia na budowanie zespołu i z tego względu zmieniono ich formułę.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.