Firmowa wyprawa w góry

Jednym z najczęstszych wyzwań, przed którym stoją liderzy różnych zespołów, jest organizacja imprezy integracyjnej. Jest to o tyle trudne, że nie sposób zadowolić wszystkich członków naszej załogi.

Gamma - Firmowa wyprawa w góry

Firmowa wyprawa w góry

Jednym z najczęstszych wyzwań, przed którym stoją liderzy różnych zespołów, jest organizacja imprezy firmowej. Jest to o tyle trudne, że nie sposób zadowolić wszystkich członków naszej załogi.

Dodatkowo mogą utrudniać to wybuchające co jakiś czas w zespole konflikty oraz nieporozumienia. W takich sytuacjach atmosfera może w bardzo szybkim tempie stać się nie do zniesienia, a cały wyjazd zamiast integrować, będzie tworzył dodatkowe podziały.

Jak zatem zorganizować wyjazdy dla pracowników, który faktycznie integruje naszą załogę i nie tworzy dodatkowych podziałów?

Dobrym rozwiązaniem wydaje się być kilkudniowy wyjazd w góry. Jak wiadomo, wakacje na południu naszego kraju różnią się znaczenie od tych spędzanych na północy. Przede wszystkim polskie góry oferują spokój oraz ciszę – których tak brakuje w wielkim mieście, a zwłaszcza w korporacji.

Dodatkowo spokój ducha pomoże nam osiągnąć widok na piękno polskich gór. Obecność lasów, rzek i potoków, a na niektórych szlakach również lokalnej zwierzyny – to znakomita szansa dla naszych pracowników na relaks i naładowanie baterii.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Jeśli imprezy firmowe będą odbywały się w górach, to warto przeczytać kilka wskazówek, dzięki którym wyjazd tego rodzaju będzie nie tylko świetną zabawą, ale również bezpieczną zabawą.
Przede wszystkim przed wyruszeniem na szlak warto zarezerwować wyszkolonego i doświadczonego przewodnika.

Musimy również wiedzieć, że w niektórych miejscach duże i zorganizowane grupy nie mogą poruszać się po szlakach bez opieki przewodnika. Dodatkowo taka osoba posiada bardzo dużą wiedzę na temat odwiedzanego przez nas zespół miejsca, przez co w często ciekawy oraz nietuzinkowy sposób pomoże ona przybliżyć naszym pracownikom historię oraz liczne legendy związane z odwiedzanym miejscem.

Drugą rzeczą, o której powinniśmy pamiętać jest fakt, że po szlakach górskich nie powinny poruszać się osoby nietrzeźwe. Dla nas, czyli organizatorów oznacza, że nie powinniśmy organizować imprezy tanecznej w dniu bezpośrednio poprzedzającym wyjście na szlak.

Zwłaszcza, jeśli impreza ta będzie się odbywać przy udziale alkoholu.

Nie warto, a czasami wręcz nie wolno wychodzić na szlak górski, jeśli warunki atmosferyczne są szczególnie niekorzystne. Dlatego zawsze powinniśmy mieć plan awaryjny oraz atrakcje zastępcze, na wypadek właśnie takich niesprzyjających warunków.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.