Zabawa w terenie

Imprezy integracyjne powinny być ciekawe dla pracowników. Firma musi przygotować coś, co zachwyci. Im częściej tego typu imprezy mają miejsce, tym trudniej jest czymś ciekawym zaskoczyć.

Gamma - Zabawa w terenie

Zabawa w terenie

Imprezy integrujące dla firm powinny być ciekawe dla pracowników. Firma musi przygotować coś, co zachwyci. Im częściej tego typu imprezy mają miejsce, tym trudniej jest czymś ciekawym zaskoczyć.

Z tego też powodu warto wybrać zabawę w terenie, gdzie będzie można naprawdę zrzucić z siebie wszystkie, w szczególności te negatywne emocje.

Wyjazd na quady

Ciekawą formą wyjazdu firmowego jest spędzenie czasu na przejażdżkach quadami. Jeśli pracodawcy zależy na teambuildingu, to może zaproponować wyścigi quadami.

Jest to naprawdę ciekawy sposób spędzenia wolnego czasu przez pracowników. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby zabawa nie przerodziła się w chorą rywalizację.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Ma być to gra zespołowa, dlatego warto stworzyć kilka drużyn, których członkowie będą ze sobą współpracować.

Podczas przejażdżki quadem może się wydarzyć naprawdę wiele. Zazwyczaj trasy są tak zróżnicowane, aby przejeżdżać przez błota i duże kałuże.

Jeśli komuś zdarzy się nieoczekiwana awaria to powinien móc liczyć na pomoc pozostałych pracowników. Takie sytuacje zbliżają i pozwalają lepiej się poznać. Pokazują również to, że pracując zespołowo ludzie są w stanie wyjść z nawet trudnych sytuacji.

Paintball

Innym ciekawym rozwiązaniem pozwalającym na osiągnięcie efektu jakim jest teambuilding, czyli stworzenie silnej drużyny, jest zabranie pracowników na paintball. Będą mogli oni podzielić się na grupy i rywalizować zespołowo.

Wyjazdy firmowe na paintball pozwalają wcielić się w różne role. Można stać się policjantem, żołnierzem, jak i bandytą, który ucieka przed stróżem prawa.

Zabawa jest naprawdę wspaniała, tym bardziej jeśli ludzie są nią zainteresowani. Paintball wymaga większej aktywności fizycznej, niż jazda quadami.

Z tego też powodu nie dla każdego będzie to idealna rozrywka. Warto dlatego wziąć pod uwagę predyspozycje pracowników podczas wyboru zabaw i ich organizacji.

Spływ łódką

Impreza firmowa może być również przygotowana w miejscu, gdzie istnieje możliwość spływu łódką po rzece.

W przypadku tego typu atrakcji praca całego zespoły jest bardzo ważna. Skuteczność i szybkość z jaką łódka będzie płynąć zależy od tego, czy wszyscy będą równomiernie wiosłować. Motywuje to do wspólnego działania.

Trzeba pamiętać również o tym, że w przypadku teambuildingu bardzo ważna jest również obecność psychologa.

Wiele firm o tym zapomina i nie korzysta z takich usług. Prawda jest jednak taka, że zespołowa gra to również nerwy, czasami trudność z opanowaniem, która doprowadza do frustracji i agresji. Szczególnie odbija się to na najsłabszych ogniwach w zespole. Warto dlatego zapewnić opiekę psychologiczną.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.