Zaufanie

Tworzenie zespołu jest procesem. Nie można go niestety znacząco przyśpieszyć, ale można sprawić, by postępował on w sposób precyzyjnie zaplanowany i stwarzający okoliczności do właściwego rozwoju danej grupy pracowników.

Gamma - Zaufanie

Zaufanie

Tworzenie zespołu jest procesem. Nie można go niestety znacząco przyśpieszyć, ale można sprawić, by postępował on w sposób precyzyjnie zaplanowany i stwarzający okoliczności do właściwego rozwoju danej grupy pracowników.

Warto przy tym pamiętać, że nie chodzi tu o integrację rozumianą, jako wyjazd firmowy, ale o zupełnie inną formę organizacji zespołu. Teambuilding jest bowiem czymś o wiele bardziej złożonym i precyzyjnym niż szeroko rozumiane pojęcie integracji. Dlatego też prowadzeniem odpowiednich działań w tym zakresie zajmują się przede wszystkim profesjonaliści, którzy w oparciu o lata doświadczeń menagerów z zachodu mogą oferować szereg specjalistycznych gier i zabaw szkoleniowych.

Skok w ciemno

Jest to jedno z najprostszych ćwiczeń mających na celu poprawienie zaufania w grupie i stworzenie atmosfery wspólnego zaufania. To właśnie dzięki wierze w dobre intencje swoich współpracowników możliwe jest tworzenie silnych więzi zespołowych. Dlatego też ta prosta gra, pozwala na osiąganie na tym polu ogromnych, pozytywnych korzyści.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

Poznaj nasze rozwiązania:

Ćwiczenie jest stosunkowo proste i polega na tym, że jedna z trzech osób ustawia się na podwyższeniu, natomiast pozostałe dwie osoby stojąc niżej przygotowują się do asekuracji. Osoba stojąca na podwyższeniu będzie bowiem przechylała się w tył z zamkniętymi oczami. W kulminacyjnym momencie zostanie ona złapana przez swoich kolegów.

Kwadrat

Kwadrat jest grą, które wymaga nieco zdolności gimnastycznych i sporego poczucia równowagi. Ćwiczenie wymaga uczestnictwa co najmniej czterech osób i czterech krzeseł. Ustawione w tak, by oparcia znajdowały się na zewnątrz a siedziska ustawione wobec siebie pod katem 90 stopni stanowią podstawę przyszłego kwadratu.

Na takiej podstawie siadają uczestnicy, tak by za swoimi plecami mieć kolana kolegów. Następnie należy położyć się na kolanach kolegi czy koleżanki i unieść biodra w górę. W tym momencie prowadzący ćwiczenie zabiera krzesła. W przypadku właściwie wykonanego ćwiczenia powinien powstać kwadrat stworzony z ludzi, który będzie samoistnie stał.

Wszystkie gry mająca za zadanie tworzyć w grupie atmosferę zaufania mają na celu nie tylko pobudzenie we współpracownikach woli współdziałania, ale przede wszystkim utwierdzić ich w swoich zdolnościach i możliwości wspólnego osiągania założonych celów. Dzięki temu, żadne postawione przed takim zespołem zadanie nie będzie za trudne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.