Zespołowa samoświadomość

Dążenie do stworzenie najlepszego możliwego zespołu z danej grupy osób nie może polegać wyłącznie na tym, że w ramach godzin pracy będą stosowane typowe techniki nadzorcze.

21 grudnia 2018
zdjęcie - Zespołowa samoświadomość

Zespołowa samoświadomość

Dążenie do stworzenia najlepszego możliwego zespołu z danej grupy osób nie może polegać wyłącznie na tym, że w ramach godzin pracy będą stosowane typowe techniki nadzorcze.

Mówiąc wprost zespół to coś więcej niż tylko poganiana przez menagera grupa pracowników. Trzeba pamiętać, że zgodnie ze znanym powiedzeniem z niewolnika nie ma pracownika.

Tym samym trzeba umiejętnie dobierać nie tylko pracowników ale także metody, jakimi będziemy nimi zarządzać. Dlatego też warto zwrócić uwagę na to, jak stworzyć zespół, który sam z siebie zrozumie swoje zadania i będzie w pełni zdolny do funkcjonowania w ramach samodyscypliny.

Zespołowa samoświadomość jest najwyższą formą budowania drużyny. W celu osiągnięcia takiego komfortu konieczne jest zastosowanie odpowiednich technik teambuilding. Mogą się one wydawać dla wielu osób nieco infantylne i pozbawione znaczenia w codziennej pracy, a tymczasem jak dowodzą wieloletnie doświadczenia przynoszą one wymierne korzyści tak dla pracowników, jak i menagerów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Jednym z ciekawszych sposobów tworzenia ducha zespołowego są działania, które obok angażowania samych pracowników pozwalają także na polepszanie marki samej firmy. W powszechnej opinii akcje tego typu mogą prowadzić duże firmy, które zwyczajnie stać na charytatywność. Tymczasem wystarczy nieco kreatywności i woli by móc stworzyć naprawdę ciekawy i wartościowy event.

Dlatego też warto zwrócić uwagę na potrzeby swojej okolicy, najbliższy dom dziecka lub schroniska dla psów. Nie trzeba od razu stawać się sponsorem tytularnym takich miejsc. Wystarczy jeżeli pracownicy zaangażują się w pewną formę wsparcia dla takiego miejsca co pozwoli ich zgranie oraz stworzenie pozytywnej atmosfery w pracy i wokół firmy.

Pojęcie teambuildingu jest o wiele bardziej szczegółowe niż integracja.

Zawiera ono w sobie raczej kwestie tego, by ludzie koncentrowali się wokół doświadczeń zawodowych, pracy jako źródła wspólnych doświadczeń. Dzięki temu będzie to skutkowało pozytywną relacją z pracą i jej otoczeniem, a także podnosić satysfakcję z wykonywanych obowiązków.

Innymi słowy, realizowanie nawet po godzinach pracy zadań nie związanych z obowiązkami służbowymi bezpośrednio, będzie skutkowało wzrostem pozytywnych bodźców do dalszego działania na niwie zawodowej. Wszystko co jest zatem potrzebne do osiągnięcia takiego efektu, to odrobina kreatywności.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Twórcą 6 myślowych kapeluszy jest maltański psycholog i lekarz Edward de Bono. De Bono większość swojego zawodowego życia poświęcił analizie procesów myślowych i tematyce kreatywnego myślenia. Światową sławę zyskał właśnie dzięki myślowym kapeluszom.

Za każdym razem gdy zatrudniony w firmie człowiek składa na ręce swojego pracodawcy wypowiedzenie, rozpoczyna się nowy proces rekrutacyjny, który ma na celu zapełnić pustkę po poprzednim pracowniku.

Zastanów się, czy duży potencjał i talent to to samo? Spróbuj przeanalizować swoje aspiracje. Sięgnij po więcej! 


Szanowni Państwo!
Nigdy nie jest za wcześnie ani za późno, aby ocenić potrzeby działu sprzedaży i wprowadzić zmiany w odpowiedzi na pojawiające się trendy na rynku. Obecny raport przedstawia obszary, z którymi firmy chcące wzmacniać swoje siły sprzedaży będą musiały się w niedługim czasie zmierzyć. Wnikliwe przyglądanie się i analiza tendencji rynkowych oraz wprowadzanie koniecznych zmian w organizacji sprzedaży pozwolą na proaktywne podejmowanie działań dotyczących motywacji handlowców, sposobów przeorganizowania procesów sprzedażowych oraz wprowadzenia innych, nowych form uczenia handlowców.
Assessment Center (AC) jest definiowany jako ocena grupy jednostek przez zespół sędziów przy użyciu szeregu szczegółowych i wieloaspektowych technik. Przynajmniej jedna z tych technik powinna być próbką pracy lub „symulacją” (Task Force on Assessment Center Standards, 1980).
 
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.