Co relaksuje nas po pracy?

Bez względu na to jak bardzo lubimy swoją pracę, zdarzać będą nam się cięższe dni, jesienne zmęczenie lub generalnie zmęczenie po ilości spraw, z którymi musieliśmy się uporać. 

zdjęcie - (the_title())

Bez względu na to jak bardzo lubimy swoją pracę, zdarzać będą nam się cięższe dni, jesienne zmęczenie lub generalnie zmęczenie po ilości spraw, z którymi musieliśmy się uporać. Czy to z powodu przemęczenia, czy też przez zszargane nerwy, powrót do domu powinien wiązać się z ukojeniem i relaksem.

Jest mnóstwo sprawdzonych sposobów, które nie tylko pozwolą się wyciszyć, ale też dodadzą energii na następny dzień zmagań.

Warto zacząć, w ramach możliwości, od wyłączenia telefonu służbowego, lub powiadomień z aplikacji obsługującej maile, o ile nie grozi nam to utratą pracy. Kiedy już uda nam się odciąć w dużej mierze od życia profesjonalnego i powrócić do prywatnego, warto wypróbować kilka form relaksu i wybrać tę, która jest najbardziej dopasowana do naszych potrzeb.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

 

Dla jednych, będzie to spacer po parku, dla innych długa kąpiel z ulubioną książką, a jeszcze inni potrzebować będą drzemki.

Dla osób, które większość dnia spędzają za biurkiem jednak, najlepszym wyjściem na rozładowanie energii i napięcia, dzięki której wieczorem zasną niczym niemowlę, będzie co najmniej godzina wybranej, umiarkowanej aktywności fizycznej. Wycieczka na basen to złoty środek nie tylko na skołatane nerwy, ale także na spięte mięśnie.

Dodatkowo, woda ma niezwykle uspakajające właściwości i pomoże oderwać myśli od codziennych obowiązków. Każdy rodzaj zajęć tanecznych spełni podobną rolę, a dodatkowo poprawi humor. W ostatnich czasach bardzo popularną formą relaksu stały się kolorowanki dla dorosłych, a polecane są jako niezwykle skuteczna forma medytacji, która pomaga oczyścić umysł po całym dniu pracy i pobudzić kreatywność.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.