Co relaksuje nas po pracy?

Bez względu na to jak bardzo lubimy swoją pracę, zdarzać będą nam się cięższe dni, jesienne zmęczenie lub generalnie zmęczenie po ilości spraw, z którymi musieliśmy się uporać. 

Gamma - Co relaksuje nas po pracy?

  Bez względu na to jak bardzo lubimy swoją pracę, zdarzać będą nam się cięższe dni, jesienne zmęczenie lub generalnie zmęczenie po ilości spraw, z którymi musieliśmy się uporać. Czy to z powodu przemęczenia, czy też przez zszargane nerwy, powrót do domu powinien wiązać się z ukojeniem i relaksem.

  Jest mnóstwo sprawdzonych sposobów, które nie tylko pozwolą się wyciszyć, ale też dodadzą energii na następny dzień zmagań.

  Warto zacząć, w ramach możliwości, od wyłączenia telefonu służbowego, lub powiadomień z aplikacji obsługującej maile, o ile nie grozi nam to utratą pracy. Kiedy już uda nam się odciąć w dużej mierze od życia profesjonalnego i powrócić do prywatnego, warto wypróbować kilka form relaksu i wybrać tę, która jest najbardziej dopasowana do naszych potrzeb.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

   

  Dla jednych, będzie to spacer po parku, dla innych długa kąpiel z ulubioną książką, a jeszcze inni potrzebować będą drzemki.

  Dla osób, które większość dnia spędzają za biurkiem jednak, najlepszym wyjściem na rozładowanie energii i napięcia, dzięki której wieczorem zasną niczym niemowlę, będzie co najmniej godzina wybranej, umiarkowanej aktywności fizycznej. Wycieczka na basen to złoty środek nie tylko na skołatane nerwy, ale także na spięte mięśnie.

  Dodatkowo, woda ma niezwykle uspakajające właściwości i pomoże oderwać myśli od codziennych obowiązków. Każdy rodzaj zajęć tanecznych spełni podobną rolę, a dodatkowo poprawi humor. W ostatnich czasach bardzo popularną formą relaksu stały się kolorowanki dla dorosłych, a polecane są jako niezwykle skuteczna forma medytacji, która pomaga oczyścić umysł po całym dniu pracy i pobudzić kreatywność.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.