Co to jest coaching?

Ujmując zagadnienie w najprostszy możliwy sposób, coaching to proces mający na celu zwiększenie wydajności i efektywności, skoncentrowany raczej na tym, co tu i teraz, niż na odległej przyszłości lub przeszłości. 

Gamma - Co to jest coaching?

  Ujmując zagadnienie w najprostszy możliwy sposób, coaching to proces mający na celu zwiększenie wydajności i efektywności, skoncentrowany raczej na tym, co tu i teraz, niż na odległej przyszłości lub przeszłości.

  Istnieje wiele różnych modeli coachingu, lecz najpopularniejszy z nich traktuje coacha nie, jako eksperta, a raczej, jako człowieka pomagającego w rozwoju osobistym jednostki. Istnieje ogromna różnica między tymi podejściami- w jednym trener uczy swoich podopiecznych określonych umiejętności, w drugim zaś, pomaga im rozwinąć własne zdolności, służąc jedynie, jako katalizator tego procesu.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak delegować i motywować zespół? Jak skutecznie zarządzać projektami? Jak zostać sprawnym liderem w firmie? Jak budować zaangażowanie w zespole? Sprawdź nasze szkolenia menadżerskie np: szkolenie zarządzanie zespołem, szkolenie project manager. Sprawdź je.

   

  Coaching opiera się na tak zwanej psychologii pozytywnej, której głównym założeniem jest to, że człowiek może osiągnąć wszystko i ile będzie dostatecznie mocno zmotywowany do tego.

  Z usług coacha może korzystać każdy, niezależnie od szczebla kariery zawodowej. Podsumowując, coaching to profesjonalna relacja, która pomaga ludziom osiągać nadzwyczajne wyniki w ich życiu osobistym lub zawodowym, poprzez wskazanie im motywacji i sposobu na zrealizowanie ich celu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.