Co to jest dział HR?

Dział HR to bez wątpienia jeden z najważniejszych działów każdej organizacji. Skrót HR pochodzi z angielskiego Human resources, czyli  

Gamma - Co to jest dział HR?

  Dział HR to bez wątpienia jeden z najważniejszych działów każdej organizacji. Skrót HR pochodzi z angielskiego "Human resources", czyli "zasoby ludzkie.

  Analogicznie, dział ten jest odpowiedzialny za wyszukiwanie kandydatów, analizę ich kwalifikacji oraz przeprowadzanie pełnego procesu rekrutacji, łącznie z zatrudnianiem i zwalnianiem, oraz doborem umów i ich warunków.

  HR odpowiada więc za dobranie adekwatnie uzdolnionych i wyszkolonych aplikantów, którzy spełniać będą wymogi firmy i przyszłego stanowiska. Inne, choć nie mniej ważne obowiązki tego działu to układanie planu rozwojowego zasobów ludzkich, wyszukiwanie dostępnych narzędzi motywacyjnych, mających na celu usprawnić pracę zespołu oraz dbanie o dobro zatrudnionych w firmie osób, poprzez dobór odpowiednik benefitów pracowniczych.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Współpracuje z nami ponad stu trenerów. W 2016 roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Zostaliśmy firmą szkoleniową roku. Oferujemy szkolenia dla sprzedawców, szkolenia HR i szkolenia administracja. Zapoznaj się z naszymi szkoleniami.

   

  HR odgrywa więc kluczową rolę, pomagając organizacji dostosować się do szybko zmieniającego się rynku pracowników. Bez względu na wielkość korporacji, HR jest absolutnie niezbędnym jej elementem, który ma za zadanie zwiększyć wydajność, efektywność siły roboczej, ale także chronić organizację przed wszelkimi problemami (również prawnymi), które mogą wyniknąć z nieporozumień z personelem.

  Pracownicy działu HR muszą być zatem na bieżąco z nieustannie zmieniającym się prawem.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.