Co to promocja sprzedaży?

Promocją sprzedaży nazywamy działania marketingowe, które przy użyciu informacji na temat konsumentów, mają na celu pobudzenie w nich poczucia, że jedynie skorzystają na kupnie

zdjęcie - (the_title())

Promocją sprzedaży nazywamy działania marketingowe, które przy użyciu informacji na temat konsumentów, mają na celu pobudzenie w nich poczucia, że jedynie skorzystają na kupnie oferowanego przedmiotu tylko, jeżeli kupią go natychmiast, albo okazja przepadnie.

Oczywiście, promocja sprzedaży może być skierowana do pośredników, wtedy nazywana jest promocją handlową.

Następuje taka, na przykład przy dużych hurtowych zamówieniach, konkursach i rabatach z tytułu wysokiej sprzedaży. Promocja konsumencka natomiast, jest skierowana bezpośrednio do odbiorców, na przykład w formie przecen, jak gazetki z ofertami, wypuszczane przez sklepy drogeryjne lub w formie dystrybucji darmowych próbek, czy wszelkiego rodzaju konkursów.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Co to jest sprzedaż narracyjna? Jak finalizować sprzedaż? Jakie są zaawansowane techniki sprzedaży B2B? Jak po porażce wrócić do pełnej efektywności? Jak komunikować się z trudnym klientem?

Gamma – firma szkoleniowa roku.

 

Promocja, bez względu na to do kogo jest skierowana powinna zostać odebrana jako wyjątkowa, dzięki temu ma szanse powodzenia.

Jeżeli konsument będzie przekonany, że podobna oferta zdarzy się za kolejne dwa tygodnie, nie odczuwa potrzeby nabycia produktu w konkretnym terminie.

Okresowe promocje sprzedażowe są idealnym sposobem na natychmiastowe podniesienie sprzedaży, na przykład w celu osiągnięcia pewnych celów (np. kwartalnych), natomiast w przypadku organizacji, które chcą stworzyć własną bazę stałych klientów, posługują się tzw. programami lojalnościowymi.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.