Co to promocja sprzedaży?

Promocją sprzedaży nazywamy działania marketingowe, które przy użyciu informacji na temat konsumentów, mają na celu pobudzenie w nich poczucia, że jedynie skorzystają na kupnie

zdjęcie - (the_title())

  Promocją sprzedaży nazywamy działania marketingowe, które przy użyciu informacji na temat konsumentów, mają na celu pobudzenie w nich poczucia, że jedynie skorzystają na kupnie oferowanego przedmiotu tylko, jeżeli kupią go natychmiast, albo okazja przepadnie.

  Oczywiście, promocja sprzedaży może być skierowana do pośredników, wtedy nazywana jest promocją handlową.

  Następuje taka, na przykład przy dużych hurtowych zamówieniach, konkursach i rabatach z tytułu wysokiej sprzedaży. Promocja konsumencka natomiast, jest skierowana bezpośrednio do odbiorców, na przykład w formie przecen, jak gazetki z ofertami, wypuszczane przez sklepy drogeryjne lub w formie dystrybucji darmowych próbek, czy wszelkiego rodzaju konkursów.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Co to jest sprzedaż narracyjna? Jak finalizować sprzedaż? Jakie są zaawansowane techniki sprzedaży B2B? Jak po porażce wrócić do pełnej efektywności? Jak komunikować się z trudnym klientem?

  Gamma – firma szkoleniowa roku.

   

  Promocja, bez względu na to do kogo jest skierowana powinna zostać odebrana jako wyjątkowa, dzięki temu ma szanse powodzenia.

  Jeżeli konsument będzie przekonany, że podobna oferta zdarzy się za kolejne dwa tygodnie, nie odczuwa potrzeby nabycia produktu w konkretnym terminie.

  Okresowe promocje sprzedażowe są idealnym sposobem na natychmiastowe podniesienie sprzedaży, na przykład w celu osiągnięcia pewnych celów (np. kwartalnych), natomiast w przypadku organizacji, które chcą stworzyć własną bazę stałych klientów, posługują się tzw. programami lojalnościowymi.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.