Dni wolne od pracy w Niemczech

Zgodnie z prawem w niedzielę i święta państwowe podlegają w Niemczech są przeznaczone na odpoczynek pracownika, co gwarantują przepisy prawa pracy

Gamma - Dni wolne od pracy w Niemczech

  Zgodnie z prawem w niedzielę i święta państwowe podlegają w Niemczech są przeznaczone na odpoczynek pracownika, co gwarantują przepisy prawa pracy. Należy jednak pamiętać, że Niemcy to republika federalna i prawo różni się w różnych landach.

  W niektórych z nich nie obchodzi się części z tych świąt i nie przysługuje za dzień wolny dla pracowników.

  Najmniej dni wolnych przypada osobą zatrudnionym w Berlinie. Jeśli więc mamy interesy za zachodnimi granicami Polski, powinniśmy zadbać o to, by wiedzieć, kiedy wypadają święta w miejscu, w którym przebywają nasi pracownicy.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Gamma. W poprzednim roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Oferujemy szkolenia HR, managerskie, sprzedażowe i szkolenia dla administracji publicznej. W rankingu Gazety Finansowej – „Najlepsze Firmy Szkoleniowe” po raz kolejny zajęliśmy 1 miejsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

   

  Za pracę w święta państwowe grożą w Niemczech dotkliwe kary finansowe, którym podlegają także pracownicy firm spoza granic państwa. Minimalna ilość dni wolnych od pracy przysługujących pracownikowi w Niemczech w ramach urlopu wynosi 24 dni przy sześciodniowym tygodniu pracy i 20 gdy pracujemy od poniedziałku do piątku.

  Niemieckie prawo pracy gwarantuje, więc, dużo czasu na wypoczynek, a na dodatek pracodawcy często zapewniają więcej niż minimum urlopowe, zwykle jest to od 25 do 30 dni urlopu rocznie.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.