Na jaki biznes można dostać dotacje

Jeżeli jesteś właścicielem małego przedsiębiorstwa, lub myślisz o założeniu własnej firmy to pewnie zastanawiasz się nad tym, czy istnieją granty lub dotacje,

zdjęcie - (the_title())

Jeżeli jesteś właścicielem małego przedsiębiorstwa, lub myślisz o założeniu własnej firmy to pewnie zastanawiasz się nad tym, czy istnieją granty lub dotacje, które mógłby ci pomóc w rozwoju lub rozpoczęciu działalności.

Odpowiedź brzmi tak, większość państw i część organizacji międzynarodowych przyznaje różne granty i dotacje na otwarcie i rozwój firmy, jednak pozyskanie tych środków może być trudne i skomplikowane. Proces ten potrafi być na tyle złożony, że w wypadku na przykład grantów unijnych powstało wiele firm skłonnych napisać dla przedsiębiorcy w potrzebie projekt i złożyć wniosek za ciebie, jednak wiąże się to z pewną opłatą.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jakie są najskuteczniejsze techniki motywacyjne? Jak zostać mentorem dla mniej doświadczonych współpracowników? Jak stres wpływa na podejmowanie decyzji? Jak obudzić zespół sprzedażowy? Zobacz co proponujemy: Zapraszamy.

 

Generalnie celem większości programów wspierających przedsiębiorców jest rozwój ich firm w kierunku generującym jak najwięcej miejsc pracy. Granty można uzyskać także na projekty zgodne z bieżącymi potrzebami państwa, na przykład związane z energetyką lub infrastrukturą.

Trudno byłoby wskazać wszystkie rodzaje biznesu, na który można dostać dotację, programy rządowe i unijne zmieniają się w sposób dynamiczny. Zainteresowany otrzymaniem dotacji przedsiębiorca powinien na bieżąco śledzić ogłoszenia jego gminy, powiatu czy województwa, a także strony internetowe ministerstw i instytucji unijnych.

Na szczęście w obecnych czasach nie wymaga to zbyt wiele wysiłku, wystarczy nam jedynie komputer z Internetem.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.