Na jaki biznes można dostać dotacje

Jeżeli jesteś właścicielem małego przedsiębiorstwa, lub myślisz o założeniu własnej firmy to pewnie zastanawiasz się nad tym, czy istnieją granty lub dotacje,

Gamma - Na jaki biznes można dostać dotacje

  Jeżeli jesteś właścicielem małego przedsiębiorstwa, lub myślisz o założeniu własnej firmy to pewnie zastanawiasz się nad tym, czy istnieją granty lub dotacje, które mógłby ci pomóc w rozwoju lub rozpoczęciu działalności.

  Odpowiedź brzmi tak, większość państw i część organizacji międzynarodowych przyznaje różne granty i dotacje na otwarcie i rozwój firmy, jednak pozyskanie tych środków może być trudne i skomplikowane. Proces ten potrafi być na tyle złożony, że w wypadku na przykład grantów unijnych powstało wiele firm skłonnych napisać dla przedsiębiorcy w potrzebie projekt i złożyć wniosek za ciebie, jednak wiąże się to z pewną opłatą.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jakie są najskuteczniejsze techniki motywacyjne? Jak zostać mentorem dla mniej doświadczonych współpracowników? Jak stres wpływa na podejmowanie decyzji? Jak obudzić zespół sprzedażowy? Zobacz co proponujemy: Zapraszamy.

   

  Generalnie celem większości programów wspierających przedsiębiorców jest rozwój ich firm w kierunku generującym jak najwięcej miejsc pracy. Granty można uzyskać także na projekty zgodne z bieżącymi potrzebami państwa, na przykład związane z energetyką lub infrastrukturą.

  Trudno byłoby wskazać wszystkie rodzaje biznesu, na który można dostać dotację, programy rządowe i unijne zmieniają się w sposób dynamiczny. Zainteresowany otrzymaniem dotacji przedsiębiorca powinien na bieżąco śledzić ogłoszenia jego gminy, powiatu czy województwa, a także strony internetowe ministerstw i instytucji unijnych.

  Na szczęście w obecnych czasach nie wymaga to zbyt wiele wysiłku, wystarczy nam jedynie komputer z Internetem.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.