Kto może uzyskać dostęp do informacji niejawnych?

Gamma - Kto może uzyskać dostęp do informacji niejawnych?

  Informacjami niejawnymi nazywa się takie, które ujawnione mogą zaszkodzić dobru Państwa Polskiego, a nawet spowodować wszelkiego rodzaju szkody lub uszczerbek na wizerunku państwa. Informacje niejawne dzielimy według stopnia tajności i trudności dostępu do niej.

  Najbardziej strzeżony i najtrudniej dostępny rodzaj informacji niejawnej są tzw. "informacje ściśle tajne", które ujawnione, mogą zagrozić nawet suwerenności lub terytorialności państwa polskiego.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Chcesz poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą przywództwa i rozwijania swoich kompetencji managerskich? Interesują Cię szkolenia sprzedażowe? Zobacz szkolenia zamknięte i otwarte realizowane w Gammie. Zobacz też: szkolenie dla brygadzistów

   

  Informacje niejawne, które poprzez nieuprawnione ujawnienie mogą utrudnić realizację ochrony niepodległości Polski, to tzw. "informacje tajne". Niżej wg skali wagi znajdują się informacje poufne i zastrzeżone, z czego te drugie znajdują się na ostatnim miejscu.

  Niemniej jednak, ujawnione bezprawnie może zaburzyć poprawne funkcjonowanie władz i obrony narodowej państwa. Wystarczy pismo od szefa z upoważnieniem do uzyskania dostępu do informacji zastrzeżonych oraz wniosek zawierający dane osobowe i cel wydania owych dokumentów.

  Na rynku można znaleźć kursy przygotowujące tzw. Specjalistów ds. informacji niejawnych oraz wszelkiego rodzaju szkolenia na temat bezpieczeństwa danych.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.