Jak motywować pracowników do sprzedaży?

Gamma - Jak motywować pracowników do sprzedaży?

  Sprzedaż jest wbrew pozorom niezwykle delikatnym tematem. Wydaje się to proste, często zatrudniani są na stanowiska osoby zupełnie niewykwalifikowane, bez ukończonych szkoleń sprzedażowych. Jest to niezwykle atrakcyjne środowisko dla studentów, kuszące perspektywami wysokich zarobków. Faktycznie, największym motywatorem w dziale sprzedaży są prowizje, premie, bonusy.

  Jednym z najskuteczniejszych sposobów pobudzenia pracowników do sprzedaży jest ustalenie systemu premiowego, który nie pozwala na "zarobienie z góry" na kolejne dwa tygodnie lenistwa.

  Praktyka ta opiera się na zasadzie, że z każdym miesiącem, w którym pracownikowi udało się podpisać umowy z nowymi klientami, przysługujący mu procent od dochodu wzrasta.

  Kiedy jednak pracownik przerwie łańcuch dobrej passy (lub dawania z siebie 100%) i w jednym z kolejnych miesięcy nie osiągnie określonej, wymaganej liczby "close'ów" (czyli podpisanych kontraktów), anuluje się ustalony procent prowizji i powraca do najniższego progu prowizyjnego.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Gamma - firma szkoleniowa roku w rankingu Gazety Finansowej. Oferujemy szkolenia menadżerskie i sprzedażowe np:

  i inne. Zapoznaj się z nimi. Zapraszamy.

   

  W ten sposób pracownikowi jedynie opłaca się osiągać wyznaczone progi sprzedażowe, choć jest to dosyć brutalny system i nie każdy pracownik się na niego zgodzi, to okazuje się niesamowicie skuteczny. Należy jednak pamiętać, że pracowników niekoniecznie da się zmotywować do sprzedaży wyłącznie twardą gotówką.

  Bardzo skuteczną praktyką, podnoszącą poziom zaangażowania jest organizowanie "szkoleń" (w prawdzie przemówień motywacyjnych - choć skutki wygasają po pewnym okresie czasu, warto urozmaicić pracownikom codzienne obowiązki takim szkoleniem, firma też na tym zyska).

  Innym kreatywnym sposobem na podniesienie efektywności zespołu sprzedażowego jest urządzanie konkursów i wyścigów, których wygrać można bonusy, dni relaksu, nagrody, itd. W końcu team sprzedażowy zazwyczaj składa się z lubiących konkurencję jednostek.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.