W jaki sposób zwykle okazujesz emocję?

Podstawowym sposobem okazywania emocji u większości osób jest mowa ciała. W szczególności tak zwane mikro ekspresje, widoczne na twarzy. 

Gamma - W jaki sposób zwykle okazujesz emocję?

  Podstawowym sposobem okazywania emocji u większości osób jest mowa ciała. W szczególności tak zwane mikro ekspresje, widoczne na twarzy. Są to drobne skurcze mięśni, podniesienie lub opuszczenie kącików ust, ruchy powiek i oczu.

  Nad tymi drobnymi zmianami wyrazu twarzy zazwyczaj nie mamy kontroli, dlatego to właśnie na nie należy zwracać uwagę. Dobrym nośnikiem dla naszych emocji jest także głos. Jego wysokość, ton i to czy jest pewny wiele mówią o tym jak się czujemy.. Niemniej istotne od tego jak mówimy, jest słownictwo, jakim się posługujemy.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

   

  Mówiąc o naszych uczuciach powinniśmy używać głównie zdań w pierwszej osobie liczby pojedynczej, najlepiej zorientowanych na nas samych, na przykład: „Nie czuję się z tym komfortowo”, „Bardzo mnie to cieszy”. Warto także zwróci uwagę na to by mówiąc innym o swoich emocjach wyrażać się jasno, mówić spokojnie i w możliwe prosty i zrozumiały sposób.

  Kolejnym sposobem wyrażania emocji jest gestykulacja, żywa wskazuje na przykład na zainteresowanie lub podekscytowanie tematem rozmowy, bardziej stonowana, której towarzyszy zamknięta postawa może świadczyć o tym, że osoba czuje się niepewnie.

  Należy pamiętać o tym, że każdy z nas przeżywa różne emocje i ma do tego prawo. W związku z tym nie należ się ich wstydzić, kluczowe jest jednak wyrażanie ich w adekwatny do sytuacji i nieagresywny sposób.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.