W jaki sposób zwykle okazujesz emocję?

Podstawowym sposobem okazywania emocji u większości osób jest mowa ciała. W szczególności tak zwane mikro ekspresje, widoczne na twarzy. 

2 października 2017
zdjęcie - W jaki sposób zwykle okazujesz emocję?

Podstawowym sposobem okazywania emocji u większości osób jest mowa ciała. W szczególności tak zwane mikro ekspresje, widoczne na twarzy. Są to drobne skurcze mięśni, podniesienie lub opuszczenie kącików ust, ruchy powiek i oczu.

Nad tymi drobnymi zmianami wyrazu twarzy zazwyczaj nie mamy kontroli, dlatego to właśnie na nie należy zwracać uwagę. Dobrym nośnikiem dla naszych emocji jest także głos. Jego wysokość, ton i to czy jest pewny wiele mówią o tym jak się czujemy.. Niemniej istotne od tego jak mówimy, jest słownictwo, jakim się posługujemy.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

 

Mówiąc o naszych uczuciach powinniśmy używać głównie zdań w pierwszej osobie liczby pojedynczej, najlepiej zorientowanych na nas samych, na przykład: „Nie czuję się z tym komfortowo”, „Bardzo mnie to cieszy”. Warto także zwróci uwagę na to by mówiąc innym o swoich emocjach wyrażać się jasno, mówić spokojnie i w możliwe prosty i zrozumiały sposób.

Kolejnym sposobem wyrażania emocji jest gestykulacja, żywa wskazuje na przykład na zainteresowanie lub podekscytowanie tematem rozmowy, bardziej stonowana, której towarzyszy zamknięta postawa może świadczyć o tym, że osoba czuje się niepewnie.

Należy pamiętać o tym, że każdy z nas przeżywa różne emocje i ma do tego prawo. W związku z tym nie należ się ich wstydzić, kluczowe jest jednak wyrażanie ich w adekwatny do sytuacji i nieagresywny sposób.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

31 października 2017
Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
31 października 2017
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
31 października 2017
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
31 października 2017
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
31 października 2017
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.