W jaki sposób zwykle okazujesz emocję?

Podstawowym sposobem okazywania emocji u większości osób jest mowa ciała. W szczególności tak zwane mikro ekspresje, widoczne na twarzy. 

zdjęcie - (the_title())

Podstawowym sposobem okazywania emocji u większości osób jest mowa ciała. W szczególności tak zwane mikro ekspresje, widoczne na twarzy. Są to drobne skurcze mięśni, podniesienie lub opuszczenie kącików ust, ruchy powiek i oczu.

Nad tymi drobnymi zmianami wyrazu twarzy zazwyczaj nie mamy kontroli, dlatego to właśnie na nie należy zwracać uwagę. Dobrym nośnikiem dla naszych emocji jest także głos. Jego wysokość, ton i to czy jest pewny wiele mówią o tym jak się czujemy.. Niemniej istotne od tego jak mówimy, jest słownictwo, jakim się posługujemy.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

 

Mówiąc o naszych uczuciach powinniśmy używać głównie zdań w pierwszej osobie liczby pojedynczej, najlepiej zorientowanych na nas samych, na przykład: „Nie czuję się z tym komfortowo”, „Bardzo mnie to cieszy”. Warto także zwróci uwagę na to by mówiąc innym o swoich emocjach wyrażać się jasno, mówić spokojnie i w możliwe prosty i zrozumiały sposób.

Kolejnym sposobem wyrażania emocji jest gestykulacja, żywa wskazuje na przykład na zainteresowanie lub podekscytowanie tematem rozmowy, bardziej stonowana, której towarzyszy zamknięta postawa może świadczyć o tym, że osoba czuje się niepewnie.

Należy pamiętać o tym, że każdy z nas przeżywa różne emocje i ma do tego prawo. W związku z tym nie należ się ich wstydzić, kluczowe jest jednak wyrażanie ich w adekwatny do sytuacji i nieagresywny sposób.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.