Negocjacja ceny z deweloperem

Gamma - Negocjacja ceny z deweloperem

  Podczas rozmowy z deweloperem warto pamiętać, że cena przedstawiona na początku zdecydowanie podlega negocjacjom, a nawet jest przygotowana z myślą o tym, że klient będzie starał się o jej obniżenie. Ceny przygotowywane przez dewelopera są zwykle mocno zawyżone, dlatego nie warto, a nawet nie należy na nie przystawać.

  Mało tego, powinno się zacząć negocjacje jeszcze zanim dojedziemy na miejsce, bardzo dobrą taktyką jest zbicie wstępnej ceny jeszcze w trakcie rozmowy telefonicznej, tym samym przedstawiamy siebie jako osoby zdecydowane i wiedzą co robią - deweloper odniesie też wrażenie, że marne są szanse na ”naciągnięcie” takiego klienta.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak prawidłowo i zgodnie z celem poprowadzić prezentację? Jakie są podstawowe techniki sprzedaży? Jak uzyskać najlepszy możliwy wynik negocjacji? Jak obecnie skutecznie sprzedawać przez telefon? Zobacz nasze szkolenia. Zapoznaj się z nimi.

   

  Bardzo polecana przez profesjonalistów praktyką okazuje się również zapytanie sprzedawcy o tzw. widełki, czyli przedział, w którym możliwe będzie prowadzenie negocjacji, lub o kwotę, którą sprzedawca jest w stanie opuścić.

  Dobrym początkiem, będzie też czynne dawanie deweloperowi do zrozumienia, które ceny są dla nas zdecydowanie zawyżone, tym samym już na początku. Co ciekawe, zdaniem profesjonalistów, do negocjacji warto dorzucić prośby o ustępstwa lub gratisy, jak na przykład upatrzony fotel, czy dowolne wyposażenie, a może nawet komórka w piwnicy po niższej cenie.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.