Negocjacje przykłady z życia

Z negocjacjami spotykamy się dość często, zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym, na przykład negocjując z szefostwem podwyżkę czy rozwiązując konflikty z rodziną czy przyjaciółmi. 

zdjęcie - (the_title())

Z negocjacjami spotykamy się dość często, zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym, na przykład negocjując z szefostwem podwyżkę czy rozwiązując konflikty z rodziną czy przyjaciółmi. Pośród nich niewiele bardziej dobitnie ukazuję przewagę polubownego rozwiązania, niż te, które wynosimy z domu.

Dla rodziców ważne jest by dzieci dobrze się odżywiały i spały dostatecznie długo, jednak dzieci często mają inne plany.

Wynegocjowanie korzystnych dla obu stron warunków pozwala uniknąć histerii po stronie dzieci i stresu dla rodziców. Można na przykład dojść do porozumienia pozwalając dziecko na zjedzenie cukierków i innych nie najzdrowszych produktów dopiero po właściwym posiłku.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poznaj metodę, dzięki której już na pierwszym spotkaniu zorientujesz się kim jest Twój rozmówca. Wzmocnij wiarę we własne możliwości i negocjuj skuteczniej. Poznaj najskuteczniejsze modele rozmów sprzedażowych. Zobacz: szkolenia z negocjacji, szkolenie telemarketing, profesjonalna obsługa klienta szkolenie. Zobacz cały dział: szkolenia sprzedażowe

 

Przykład z życia rodzinnego nie są jednak bardzo spektakularne, gdyż w grę nie wchodzą miliony czy nawet miliardy dolarów. Jednym z przykładów takich negocjacji może być sytuacja z kwietnia 2011 roku, kiedy Apple pozwał firmę Samsung o skopiowanie ich designu przy produkcji własnej linii produktów z serii galaxy. Początkowo obie firmy wzajemnie oskarżały się o naruszenie prawa patentowego.

Za sugestią sąd CEO obu firm zasiedli do negocjacji, ostatecznie liczbę pozwów udało się zredukować o ponad połowę. Sprawa skończyła się na dwóch pozwach ze strony firmy Apple i odszkodowaniem dla nie w wysokości ponad 409 milionów dolarów, nie trudno sobie wyobrazić jak wyniszczająca dla obu stron mogłaby być sądowa batalia gdyby zdecydowano się na procedowanie wszystkich pozwów

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.