Negocjacje przykłady z życia

Z negocjacjami spotykamy się dość często, zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym, na przykład negocjując z szefostwem podwyżkę czy rozwiązując konflikty z rodziną czy przyjaciółmi. 

Gamma - Negocjacje przykłady z życia

  Z negocjacjami spotykamy się dość często, zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym, na przykład negocjując z szefostwem podwyżkę czy rozwiązując konflikty z rodziną czy przyjaciółmi. Pośród nich niewiele bardziej dobitnie ukazuję przewagę polubownego rozwiązania, niż te, które wynosimy z domu.

  Dla rodziców ważne jest by dzieci dobrze się odżywiały i spały dostatecznie długo, jednak dzieci często mają inne plany.

  Wynegocjowanie korzystnych dla obu stron warunków pozwala uniknąć histerii po stronie dzieci i stresu dla rodziców. Można na przykład dojść do porozumienia pozwalając dziecko na zjedzenie cukierków i innych nie najzdrowszych produktów dopiero po właściwym posiłku.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Poznaj metodę, dzięki której już na pierwszym spotkaniu zorientujesz się kim jest Twój rozmówca. Wzmocnij wiarę we własne możliwości i negocjuj skuteczniej. Poznaj najskuteczniejsze modele rozmów sprzedażowych. Zobacz: szkolenia z negocjacji, szkolenie telemarketing, profesjonalna obsługa klienta szkolenie. Zobacz cały dział: szkolenia sprzedażowe

   

  Przykład z życia rodzinnego nie są jednak bardzo spektakularne, gdyż w grę nie wchodzą miliony czy nawet miliardy dolarów. Jednym z przykładów takich negocjacji może być sytuacja z kwietnia 2011 roku, kiedy Apple pozwał firmę Samsung o skopiowanie ich designu przy produkcji własnej linii produktów z serii galaxy. Początkowo obie firmy wzajemnie oskarżały się o naruszenie prawa patentowego.

  Za sugestią sąd CEO obu firm zasiedli do negocjacji, ostatecznie liczbę pozwów udało się zredukować o ponad połowę. Sprawa skończyła się na dwóch pozwach ze strony firmy Apple i odszkodowaniem dla nie w wysokości ponad 409 milionów dolarów, nie trudno sobie wyobrazić jak wyniszczająca dla obu stron mogłaby być sądowa batalia gdyby zdecydowano się na procedowanie wszystkich pozwów

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.