Stres – jak z nim walczyć?

Gamma - Stres – jak z nim walczyć?

  Stres jest niemal nieoderwalną częścią naszego życia, a przynajmniej tak zostało przyjęte w dzisiejszym świecie, gdzie presja jest wszechobecna i trudna do uniknięcia. Choć jest tak bardzo zakorzeniony w codzienności większości ludzi, to choćby dla zdrowia fizycznego i psychicznego oraz utrzymania pozytywnych relacji z otoczeniem, warto z nim walczyć.

  Nikt nie lubi, kiedy lekarze powtarzają złotą radę aby "ograniczyć stres", bo choć jest to trafna rada, niestety nie mówią jak tego dokonać. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą ukoić zszargane nerwy i przyniosą ukojenie. Pierwszą techniką, która z początku może wydawać się co najmniej dziwna, jest medytacja.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

   

  Słowo to jest jednak często źle odbierane i interpretowane. Medytacja, która ma na celu uspokojenie umysłu polega na zmianie postrzegania własnych myśli i emocji, oraz mentalnym skupieniu na relaksujących obrazach, zapachach czy dźwiękach. Dla początkujących, różne rodzaje medytacji prowadzonej oferuje obecnie wiele aplikacji na smartfona, lub nawet niektóre kanały na YouTube.

  Do bardziej tradycyjnych technik radzenia sobie ze stresem należy aktywność fizyczna i wszelkiego rodzaju sporty. Nawet 30 minut intensywnych ćwiczeń wykonywanych 3-4 razy w tygodniu pozwoli oderwać myśli od stresujących obowiązków, a regularnie uwalniane endorfiny zwiększą odporność na stres i poprawią samopoczucie.

  Regularne ćwiczenia pomogą też zadbać nie tylko o zdrowie i kondycję fizyczną ale również psychiczną, dzięki czemu zmienimy też nastawienie względem napotykanych problemów.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.