Stres – jak z nim walczyć?

zdjęcie - Stres – jak z nim walczyć?

Stres jest niemal nieoderwalną częścią naszego życia, a przynajmniej tak zostało przyjęte w dzisiejszym świecie, gdzie presja jest wszechobecna i trudna do uniknięcia. Choć jest tak bardzo zakorzeniony w codzienności większości ludzi, to choćby dla zdrowia fizycznego i psychicznego oraz utrzymania pozytywnych relacji z otoczeniem, warto z nim walczyć.

Nikt nie lubi, kiedy lekarze powtarzają złotą radę aby "ograniczyć stres", bo choć jest to trafna rada, niestety nie mówią jak tego dokonać. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą ukoić zszargane nerwy i przyniosą ukojenie. Pierwszą techniką, która z początku może wydawać się co najmniej dziwna, jest medytacja.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

 

Słowo to jest jednak często źle odbierane i interpretowane. Medytacja, która ma na celu uspokojenie umysłu polega na zmianie postrzegania własnych myśli i emocji, oraz mentalnym skupieniu na relaksujących obrazach, zapachach czy dźwiękach. Dla początkujących, różne rodzaje medytacji prowadzonej oferuje obecnie wiele aplikacji na smartfona, lub nawet niektóre kanały na YouTube.

Do bardziej tradycyjnych technik radzenia sobie ze stresem należy aktywność fizyczna i wszelkiego rodzaju sporty. Nawet 30 minut intensywnych ćwiczeń wykonywanych 3-4 razy w tygodniu pozwoli oderwać myśli od stresujących obowiązków, a regularnie uwalniane endorfiny zwiększą odporność na stres i poprawią samopoczucie.

Regularne ćwiczenia pomogą też zadbać nie tylko o zdrowie i kondycję fizyczną ale również psychiczną, dzięki czemu zmienimy też nastawienie względem napotykanych problemów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.