Usługi HR, co to?

Dział HR pełni w organizacji przedsiębiorstwa wiele funkcji, między innymi przygotowuje listy płac, administruje urlopami i benefitami i doradza zarządowi i pracownikom 

Gamma - Usługi HR, co to?

  Dział HR pełni w organizacji przedsiębiorstwa wiele funkcji, między innymi przygotowuje listy płac, administruje urlopami i benefitami i doradza zarządowi i pracownikom w kwestiach związanych z awansem i ich rozwojem. Sposób, w jaki te usługi są dostarczane nazywany jest modelem dostarczania usług HR.

  Istnieją dwie główne koncepcje tego modelu. Tradycyjny, gdzie dział HR jest skoncentrowany wokół centralnego zespołu, który zapewnia realizację tych usług w obrębie przedsiębiorstwa, pozostając w kontakcie z zarządem i pracownikami.

  Druga koncepcja, która w ostatnim czasie zyskuję popularność to tak zwany „model trójrogiego stołka” Ulericha. W jego skład wchodzą, jak sama nazwa wskazuje, trzy ważne elementy – partnerzy HR, centra ekspertyz HR i dzielone usługi HR, jako główną zaletę tego modelu wymienia się większe pole do strategicznego zarządzania kwestiami związanymi z zasobami ludzkimi.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Współpracuje z nami ponad stu trenerów. W 2016 roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Zostaliśmy firmą szkoleniową roku. Oferujemy szkolenia dla sprzedawców, szkolenia HR i szkolenia administracja. Zapoznaj się z naszymi szkoleniami.

   

  Partnerzy HR to najczęściej zewnętrzne firmy, którym zarząd firmy zleca zarządzanie jej zasobami ludzkimi. Centra ekspertyz i usług HR w wypadku dużych firm czasem znajdują się w ich strukturach, ale najczęściej także mamy tutaj do czynienia z outsourcingiem.

  Inne modele świadczenia usługi HR obejmują między innymi „samoobsługę”, pracownicy posługując się portalami i systemami informatycznymi sami wprowadzają niezbędne dane, oraz otrzymują informacje z generowanych przez nie komunikatów.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.