Windykacja należności od firm zagranicznych

Windykacja od dłużników znajdujących się poza granicami naszego kraju sprawia wiele trudności, poza dystansem, problemem są także różnice w prawie i kulturze różnych państw,

Gamma - Windykacja należności od firm zagranicznych

  Windykacja od dłużników znajdujących się poza granicami naszego kraju sprawia wiele trudności, poza dystansem, problemem są także różnice w prawie i kulturze różnych państw, które mogą utrudnić windykację należności.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Współpracuje z nami ponad stu trenerów. W 2016 roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Zostaliśmy firmą szkoleniową roku. Oferujemy szkolenia dla sprzedawców, szkolenia HR i szkolenia administracja. Zapoznaj się z naszymi szkoleniami.

   

  Poniżej znajduje się lista kilku porad, które pozwolą zwiększyć szanse powodzenia:

  1. Przed zawarciem transakcji z firmą z zagranicy warto dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Powinniśmy dowiedzieć się czy nie spóźnia się ona regularnie z wypłacaniem należności oraz czy nie jest wpisana do rejestru długów, w jej lub naszym kraju.

  2. Wszystkie transakcje powinny być udokumentowane na piśmie. W umowie powinny się znaleźć cena usługi lub produktu oraz termin spłaty. Taka umowa pozwoli nam dochodzić swoich praw przed większością sądów na świecie, bez niej możemy mieć duże problemy z udowodnieniem zasadności długu.

  3. Tak jak w wypadku należności w kraju warto dzwonić do dłużnika oraz wysyłać oficjalne pisma, większość państw wymaga od wierzyciela próby kontaktu z dłużnikiem i wystawienia mu ultimatum przed wkroczeniem na drogę sądową.

  4. Jeżeli klient spóźnia się z opłatami należy natychmiast wstrzymać wszelkie świadczone mu usługi w celu zminimalizowania ewentualnych strat, jako że nie zawsze uda się nam odzyskać cały dług, powinniśmy dbać o to by był on jak najniższy.

  5. Jeżeli wszystkie formy komunikacji zawiodą należy rozważyć zatrudnienie profesjonalnej agencji windykacynej, istnieje wiele firm zajmujących się zbieraniem należności od zagranicznych dłużników. Dysponują one zwykle większą ilością środków, którymi mogą wpłynąć na dłużnika.

  6.  W przypadku, w którym dłużnik odmawia spłaty zobowiązania należy wkroczyć na drogę sądową, w większości wypadków z łatwością wygramy postępowanie, jednak musimy liczyć się z tym, że będzie się ono ciągnąć przez pewien okres czasu i może wymagać pewnego wkładu z naszej strony.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.