Zatrudnienie pracownika w warunkach szkodliwych dla zdrowia występuje gdy

Gamma - Zatrudnienie pracownika w warunkach szkodliwych dla zdrowia występuje gdy

  Zgodnie z prawem każdemu pracownikowi, który podczas pracy naraża się na ryzyko pogorszenia swojego stanu zdrowia, przysługuje dodatek w wysokości zależnej od branży.

  Zgodnie z obowiązującymi przepisami to do pracodawcy należy zbadanie czy warunki pracy mogą prowadzić do wystąpienia trwałego uszczerbku na zdrowiu pracownika.

  Może to mieć związek z wysokim poziomem hałasu, wystąpieniem substancji toksycznych, lub wystawienie na kontakt z groźnymi czynnikami biologicznymi np. bakteriami lub grzybami.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zobacz szkolenia online i szkolenia menadżerskie realizowane w Gammie dotyczące sprzedaży i rozwoju. Sprawdź szkolenia HR i dla administracji publicznej. Zaufaj firmie szkoleniowej roku.

   

  Jeżeli pracodawca nie dopełni obowiązków, poprzez niewykonanie pomiarów szkodliwości otoczenia lub nie poinformuje pracownika o istniejącym ryzyku naraża się na poważne konsekwencje finansowe, oraz konieczność wypłacenia wysokich odszkodowań.

  W razie zatajenia posiadanych informacji o szkodliwości środowiska pracy, lub zafałszowania wyników pomiarów grozi mu odpowiedzialność karna. Poza warunkami szkodliwymi, prawo wyodrębnia także warunki uciążliwe, do których należy między innymi praca w wymuszonej pozycji ciała czy praca w nocy.

  Należy pamiętać, że czynniki uciążliwe mogą stać się czynnikami szkodliwymi, gdy pracownik jest na nie wystawiony przez długi okres czasu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.