Zatrudnienie pracownika w warunkach szkodliwych dla zdrowia występuje gdy

18 października 2017
zdjęcie - Zatrudnienie pracownika w warunkach szkodliwych dla zdrowia występuje gdy

Zgodnie z prawem każdemu pracownikowi, który podczas pracy naraża się na ryzyko pogorszenia swojego stanu zdrowia, przysługuje dodatek w wysokości zależnej od branży.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami to do pracodawcy należy zbadanie czy warunki pracy mogą prowadzić do wystąpienia trwałego uszczerbku na zdrowiu pracownika.

Może to mieć związek z wysokim poziomem hałasu, wystąpieniem substancji toksycznych, lub wystawienie na kontakt z groźnymi czynnikami biologicznymi np. bakteriami lub grzybami.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zobacz szkolenia online i szkolenia menadżerskie realizowane w Gammie dotyczące sprzedaży i rozwoju. Sprawdź szkolenia HR i dla administracji publicznej. Zaufaj firmie szkoleniowej roku.

 

Jeżeli pracodawca nie dopełni obowiązków, poprzez niewykonanie pomiarów szkodliwości otoczenia lub nie poinformuje pracownika o istniejącym ryzyku naraża się na poważne konsekwencje finansowe, oraz konieczność wypłacenia wysokich odszkodowań.

W razie zatajenia posiadanych informacji o szkodliwości środowiska pracy, lub zafałszowania wyników pomiarów grozi mu odpowiedzialność karna. Poza warunkami szkodliwymi, prawo wyodrębnia także warunki uciążliwe, do których należy między innymi praca w wymuszonej pozycji ciała czy praca w nocy.

Należy pamiętać, że czynniki uciążliwe mogą stać się czynnikami szkodliwymi, gdy pracownik jest na nie wystawiony przez długi okres czasu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

31 października 2017
Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
31 października 2017
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
31 października 2017
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
31 października 2017
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
31 października 2017
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.