Great at Work:

How Top Performers Work Less and Achieve More

Autor: Morten T. Hansen

26 stycznia 2018
zdjęcie - Great at Work:

Autor bestsellerowej książki New York Timesa, „Great by Choice”, powraca z nowym, praktycznym przewodnikiem zawierającym wiele porad, jak poprawić swoją osobistą wydajność – oparte zostały one na wnikliwej analizie pochodzącej z przełomowych badań w tej dziedzinie.

Dlaczego niektórzy ludzie mają lepsze wyniki w pracy od innych? To pozornie proste pytanie okazuje się twardym orzechem do zgryzienia dla wielu profesjonalistów we wszystkich sektorach rynku pracy. Po pięciu latach obszernych badań przeprowadzonych na ponad 5 tys. pracowników i menedżerów, Morten Hansen ujawnia odpowiedzi na to i na inne pytania w swojej nowej książce, która przeznaczona jest dla osób chcących odpowiednio gospodarować swoim czasem oraz zmaksymalizować swoją wydajność w pracy.

Każda ze wskazówek Hansena wzbogacona jest o inspirujące historie z życia konkretnych osób, które wykorzystał w swoim kompleksowym badaniu. Czytelnicy poznają dyrektora liceum, który przeżył gwałtowną przemianę po tym, jak nie poradził sobie w szkole średniej, rolnika, który postanowił poprawić sytuację i warunki życia kobiet w swojej wiosce oraz szefa lokalu z sushi (znajdującego się w przejściu podziemnym przy metrze w Tokio), który w bardzo prosty sposób przekształcił go w restaurację uhonorowaną trzema gwiazdkami Michelin. Hansen wyjaśnia również, w jaki sposób Alfred Hitchcock nakręcił film „Psycho” oraz jak wyprawa Amundsena w 1911 roku zakończyła się odkryciem bieguna południowego, gdzie oba te zdarzenia ilustruje za pomocą tych samych siedmiu wskazówek (mimo, że w tamtych czasach nie zostały one jeszcze odkryte).

Każdy rozdział zawiera pytania oraz kluczowe spostrzeżenia pozwalające czytelnikowi ocenić swoje indywidualne wyniki w pracy i dojść do tego, jak je poprawić w przyszłości, a tym samym wyeliminować swoje słabe punkty. Kiedy poznamy już swój indywidualny styl, mamy do rozwiązania mini-quizy, ankiety oraz poznajemy porady pomagające nam stać się bardziej produktywnymi pracownikami. Ta bardzo złożona i przejrzysta książka pomoże nam osiągnąć więcej przy mniejszym nakładzie pracy, co oparte zostało o bezprecedensową analizę statystyczną.

Jeden z rozdziałów, zatytułowany „Learning Loop” zawiera ciekawy przekaz: autor sugeruje, żeby każdego dnia poświęcić chwilę na pracę nad swoimi umiejętnościami, ale tak, aby nie czuć się tym przytłoczonym. Najlepiej wybrać sobie jedną umiejętność i przez pewien czas ją usprawniać i rozwijać. Hansen wspomina również o „zasadzie 10 000 godzin” (która stała się popularna dzięki książce „Poza schematem. Sekrety ludzi sukcesu” Malcolma Gladwella). Zaznacza jednak, że wymaga ona wiele skupienia i uwagi.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak zarządzać swoim stresem w pracy? Jak rozwiązywać konflikty i asertywnie komunikować się w życiu prywatnym i zawodowym? Czy trening pewności siebie zmieni Twoje życie? Zobacz nasze szkolenia z rozwoju osobistego np: szkolenia z komunikacji interpersonalnej, szkolenie prowadzenie prezentacji.Według Hansena, ani wrodzony talent, ani etyka pracy nie są w stanie w pełni wyjaśnić różnicy pomiędzy pracownikami „gwiazdami”, a resztą ich kolegów. Wierzy on natomiast w siłę tych siedmiu wskazówek związanych z wysoką wydajnością. Najbardziej efektywni pracownicy wykonują mniej zadań, ale za to z większą koncentracją lub wysiłkiem. W mniejszym stopniu opierają się one na współpracy, a dodatkowo takie osoby bardzo ostrożnie usprawniają koordynację swoich działań. Co ciekawe, podążanie za tymi wskazówkami wywarło duży efekt na uczestników ankiet i badań nie tylko w zakresie wydajności i pracy, ale też w utrzymaniu równowagi między pracą a życiem prywatnym oraz jakości życia. Ludzie byli bardziej usatysfakcjonowani wykonywaną pracą, a jednocześnie bardziej dbali o życie rodzinne. Bogaty w liczne anegdoty poradnik zapewnia czytelników, że świetna wydajność jest łatwa do osiągnięcia i pokazuje, krok po kroku, jak to zrobić.  

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.