Coaching dla menedżerów

zdjęcie - (the_title())

Każdy menedżer ma potencjał, aby zostać dobrym trenerem. Coaching w pracy może okazać się bardzo skutecznym narzędziem, pomagającym zarówno osobom indywidualnym, jak i firmom w osiągnięciu celów. Zwiększa zaangażowanie pracowników w powierzone zadania, polepsza ich wyniki i ułatwia naukę. Dla zapracowanego menedżera, musi on odznaczać się przede wszystkim praktycznością i uniwersalnością.

Coaching dla menedżerów” zawiera kluczowe informacje, wskazówki i wyjaśnienia w przyjaznym, interesującym formacie, rozwiewając wszelkie wątpliwości czytelnika, któremu na początku ta zdolność trenerska może wydawać się skomplikowana i trudna do opanowania. To niezbędna i szybko rozwijająca się umiejętność przywódcza, którą Ty również możesz wypracować!

Książka Julie Starr opiera się na specjalnie opracowanych metodach, sprawdzonych w branży biznesowej. Dzięki nim odkryjesz, co to znaczy być dobrym coachem, jak używać opisane techniki w praktyce i stosować je w typowych dla dziedziny coachingu sytuacjach. Została ona podzielona na 4 części: „Świadomość”, „Umiejętności”, „Zastosowanie”, „Działanie”.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak budować wiarygodność, autorytet i charyzmę, czyli jak stać się liderem transformacyjnym - zapraszamy na szkolenie z przywództwa.

Zobacz też:„Świadomość” – ta część wyjaśnia, czym jest coaching „w kontekście organizacji lub twojego miejsca pracy”. Pomaga w wykreowaniu własnej definicji tego pojęcia i przygotowania się pod indywidualnym kątem do nauki tej metody. Dzięki niej określimy naszą własną sytuację i odpowiemy na najważniejsze pytanie: co oznacza bycie liderem.

Część druga zapoznaje nas z najważniejszymi umiejętnościami w coachingu, które mają swoje zastosowanie nie tylko w sprawach zawodowych. Przykłady zaczerpnięte z życia codziennego uczą nas, między innymi, jak skutecznie zadawać pytania i jak wykorzystywać posiadane przez nas zasoby.

Część trzecia pokazuje, jak w umiejętny sposób wykorzystać nabyte umiejętności w miejscu pracy. Przydadzą się one nie tylko na spotkaniach i konferencjach – również w sytuacjach codziennych, na przykład podczas rozmów z podwładnymi. Ponadto, rozdział ten umożliwia spojrzenie na pewne kwestie w zupełnie inny sposób, niż robiliśmy to wcześniej.

„Działanie” to rozdział umożliwiający rozwijanie i doskonalenie nabytych umiejętności. Po zastosowaniu ich w miejscu pracy będzie nam łatwiej radzić sobie z problemami i wykorzystywać poznane narzędzia w odpowiednich sytuacjach. To stopniowo doprowadzi do diametralnych zmian nie tylko na polu zawodowym, ale także prywatnym.

Poradnik uznawany jest za jedną najbardziej pomocnych książek z dziedziny coachingu. Jej ogromną zaletą jest to, że w naturalny sposób porusza wiele kwestii i problemów, z którymi menedżerowie mogą spotkać się w trakcie przyswajania opisanych metod. Niezależnie od ilości posiadanego doświadczenia, wyniosą z książki wiele korzyści, szczególnie w temacie relacji międzyludzkich, słuchania i obserwacji innych oraz otrzymywania informacji zwrotnych.

Coaching dla menedżerów” zachęca do wypróbowania nowych rozwiązań starych problemów, zwiększając dzięki temu swoją pewność siebie i samoświadomość. Poprzez przeanalizowanie naszych typowych reakcji, zdajemy sobie sprawę z ze złych nawyków. Niektóre z opisanych technik pomogą nam to zauważyć, jednocześnie zmieniając naszą perspektywę i zachęcając nas do wyeliminowania niekorzystnych zachowań.

Przekaz tej książki jest bardzo prosty: menedżerowie dostają garść informacji, dzięki którym przestają kontrolować wszystko dookoła, a stają się profesjonalnymi trenerami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Książka autorstwa Setha Godina zachęca do tego, aby wprowadzić do swojego życia pewien wyjątkowy element – nazywany fioletową krową. Prostota tego przekazu odkrywa głębszy sens lektury: fioletowa krowa jest niczym innym, jak pewnym celem marketingowym i biznesowym, motywującym do działania i do tworzenia produktów oraz usług, które są atrakcyjne i wyróżniające się na tle innych.Podtytuł książki brzmi: „Zmień się i...
Historia upadku funduszu hedgingowego LTCM (Long Term Capital Management) zostaje opowiedziana po raz kolejny w książce Rogera Lowensteina, zatytułowanej „When genius failed: the rise and fall of Long Term Capital Management” i pozwala czytelnikom na wyciągnięcie pożytecznych wniosków, dzięki którym mogą lepiej zadbać o finanse swojej firmy.Fundusz ten prowadzony był przez grupę naukowców uhonorowanych Nagrodą Nobla z dziedziny ekonomii, którzy...
Często słyszy się, że wymiana pracownika może kosztować firmę nawet dwa razy tyle, ile wynosiło jego roczne wynagrodzenie – ale czy zdawałeś sobie sprawę, że utrata kluczowego pracownika w nieodpowiednim momencie może kosztować nawet miliardy dolarów? Książka „Love’em or Lose’em” opowiada historię Johna, inżyniera osiągającego świetne wyniki, który dokonał ważnego odkrycia technologicznego i starał się otrzymać 15% podwyżki. Kiedy prośba...
Menedżerowie HR i inni specjaliści w tej dziedzinie muszą wiedzieć, co robić w trudnych sytuacjach dotyczących swoich pracowników, dyscypliny czy zwolnień. Aby pomóc osobom pracującym w dziale zasobów ludzkich, specjaliści Shawn Smith i Rebecca Mazin opracowali 200 typowych i dokuczliwych pytań, z którymi takie osoby najczęściej spotykają się w swojej codziennej pracy.Książka „The HR Answer Book” omawia wiele problemów, z...
„17 śmiertelnych błędów szefa” nie zalicza się do typowych lektur dla menedżerów. Jej autor, Rafał Szczepanik, trener z firmy szkoleniowej „Training Partners”, postanowił stworzyć pierwszą sensacyjną powieść menedżerską. Oznacza to, że książka z dziedziny zarządzania posiada cechy prawdziwego kryminału. Rozpoczyna się ona słowami: „3:49, 3:48, 3:47 – cyfry na wyświetlaczu metalowego, srebrzystego zegara nieubłaganie zbliżały się do zera. Janusz Czerwiński,...

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.