Dying for a Paycheck

zdjęcie - (the_title())
W pewnej ankiecie, 61% pracowników wyznało, że ich miejsca pracy przyprawiają ich o ból głowy, a 7% osób powiedziało, że z tego samego powodu zostało poddanych leczeniu. Stres w pracy kosztuje amerykańskich pracowników ponad 300 miliardów rocznie, a liczba zgonów może zwiększać się o 120 000 osób z każdym kolejnym rokiem. W Chinach, 1 milion ludzi rocznie umiera z przepracowania. Ludzie dosłownie umierają dla pieniędzy. Należy z tym jak najszybciej skończyć.

Profesor Uniwersytetu Stanforda, Jeffrey Pfeffer, który jak do tej pory pisał o sile, rozwoju przywództwa i potrzebie większej ilości praktyk zarządzania opartych na dowodach, przygląda się zagrożeniom zdrowia wynikającym ze współczesnego życia zawodowego.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Na szkoleniu  work-life balance dowiesz się jakie są zasady równowagi pomiędzy życiem zawodowym i osobistym. Poznaj dekalog szczęśliwego człowieka. Zarządź swoimi emocjami, uwagą i czasem. Szkolenia powiązane z tym tematem: talenty Gallupa, efektywne zarządzanie czasem.

 
W tej bardzo aktualnej, prowokacyjnej książce, autor zaznacza, że wiele cech wspólnych nowoczesnego zarządzania, takich jak długie godziny pracy, konflikt pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym oraz niepewność ekonomiczna są czynnikami toksycznie wpływającymi na pracowników – ranią ich zaangażowanie, zwiększają przychody i jednocześnie niszczą zdrowie fizyczne oraz psychiczne ludzi – co tym samym ma niekorzystny wpływ na wyniki firmy. Uważa, że stabilność i życiowa równowaga powinny być tak samo ważne, jak zarządzanie środowiskiem pracy.

Nie musisz wybierać ekstremalnego zawodu, aby zmierzyć się ze szkodliwym na zdrowie, prawdopodobnie zagrażającym życiu miejscem pracy. Wystarczy o to zapytać starszego menedżera finansów i jego pracę, która w przeszłości dzielona była pomiędzy kilku pracowników, a od niego często wymagała nieprzespanych nocy w biurze. Ostatecznie wpędziła go w uzależnienie od alkoholu i narkotyków. Albo oddanego swojej pracy producenta wiadomości telewizyjnych, którego zaangażowanie w to, co robił skutkowało otyłością. Nie miał on bowiem czasu na zdrowe odżywianie się i regularne ćwiczenia. Albo specjalistę od marketingu, który zaczął przyjmować antydepresanty tydzień po przejęciu nowego stanowiska.

W „Dying for a Paycheck”, Jeffrey Pfeffer zestawia ze sobą ogromną ilość dowodów i przykładów z każdego zakątka świata, aby odkryć przed czytelnikami frustrującą prawdę o nowoczesnym życiu zawodowym: firmy zezwalają na stosowanie pewnych praktyk zarządzania, które doprowadzają pracujących do choroby, a nawet śmierci, a metody te, pomimo pozorów, nie zwiększają produktywności ani zysku netto, tylko stawiają przedsiębiorstwa na przegranej pozycji.

Odkrywając przed czytelnikami bardzo ważne tematy, takie jak zwolnienia, ubezpieczenia zdrowotne, konflikt pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym, godziny pracy, autonomia w pracy i dlaczego ludzie pozostają w toksycznych środowiskach, Pfeffer oferuje liczne wskazówki i praktyczne rozwiązania, które każdy z nas – pracownicy, pracodawcy i rząd – może stosować, aby poprawić dobre samopoczucie ludzi w miejscach pracy.

Musimy obudzić się i stać się bardziej świadomymi niebezpieczeństw i ogromnych kosztów dzisiejszych miejsc pracy, twierdzi autor. „Dying for a Paycheck” to wezwanie do ruchu społecznego, skupiającego się na zrównoważonym rozwoju człowieka. Pfeffer wyraźnie daje do zrozumienia, że środowisko, w którym pracujemy jest tak samo ważne, jak to, w którym żyjemy i poprzez tę bardzo istotną książkę, otwiera nam oczy i pokazuje, jak możemy sprawić, aby nasze miejsca pracy były lepsze i zdrowsze.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Książka autorstwa Setha Godina zachęca do tego, aby wprowadzić do swojego życia pewien wyjątkowy element – nazywany fioletową krową. Prostota tego przekazu odkrywa głębszy sens lektury: fioletowa krowa jest niczym innym, jak pewnym celem marketingowym i biznesowym, motywującym do działania i do tworzenia produktów oraz usług, które są atrakcyjne i wyróżniające się na tle innych.Podtytuł książki brzmi: „Zmień się i...
Historia upadku funduszu hedgingowego LTCM (Long Term Capital Management) zostaje opowiedziana po raz kolejny w książce Rogera Lowensteina, zatytułowanej „When genius failed: the rise and fall of Long Term Capital Management” i pozwala czytelnikom na wyciągnięcie pożytecznych wniosków, dzięki którym mogą lepiej zadbać o finanse swojej firmy.Fundusz ten prowadzony był przez grupę naukowców uhonorowanych Nagrodą Nobla z dziedziny ekonomii, którzy...
Często słyszy się, że wymiana pracownika może kosztować firmę nawet dwa razy tyle, ile wynosiło jego roczne wynagrodzenie – ale czy zdawałeś sobie sprawę, że utrata kluczowego pracownika w nieodpowiednim momencie może kosztować nawet miliardy dolarów? Książka „Love’em or Lose’em” opowiada historię Johna, inżyniera osiągającego świetne wyniki, który dokonał ważnego odkrycia technologicznego i starał się otrzymać 15% podwyżki. Kiedy prośba...
Menedżerowie HR i inni specjaliści w tej dziedzinie muszą wiedzieć, co robić w trudnych sytuacjach dotyczących swoich pracowników, dyscypliny czy zwolnień. Aby pomóc osobom pracującym w dziale zasobów ludzkich, specjaliści Shawn Smith i Rebecca Mazin opracowali 200 typowych i dokuczliwych pytań, z którymi takie osoby najczęściej spotykają się w swojej codziennej pracy.Książka „The HR Answer Book” omawia wiele problemów, z...
„17 śmiertelnych błędów szefa” nie zalicza się do typowych lektur dla menedżerów. Jej autor, Rafał Szczepanik, trener z firmy szkoleniowej „Training Partners”, postanowił stworzyć pierwszą sensacyjną powieść menedżerską. Oznacza to, że książka z dziedziny zarządzania posiada cechy prawdziwego kryminału. Rozpoczyna się ona słowami: „3:49, 3:48, 3:47 – cyfry na wyświetlaczu metalowego, srebrzystego zegara nieubłaganie zbliżały się do zera. Janusz Czerwiński,...

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.