The Culture Code:

The Secrets of Highly Successful Groups

Autor: Daniel Coyle

30 stycznia 2018
zdjęcie - The Culture Code:
Autor bestsellerowej książki New York Timesa „The Talent Code” odkrywa sekrety działania najbardziej skutecznych zespołów i przedstawia przyszłym liderom zestaw narzędzi, służących do zbudowania spójnej kultury pracy.

Skąd pochodzi taka kultura? Jak ją stworzyć i utrzymać w swoim zespole lub wzmocnić już istniejącą kulturę, która wymaga naprawy?

Kultura grupy to jedna z najpotężniejszych sił, które nas kształtują. Jej obecność widoczna jest w odnoszących sukcesy firmach, mistrzowskich drużynach sportowych, dobrze prosperujących rodzinach i od razu można wyczuć, kiedy jest zupełnie nieobecna albo, co gorsza, toksyczna. Jednak do tej pory sposób jej funkcjonowania nie był tak dobrze znany „od środka”. Wszyscy chcemy silnej kultury w naszych przedsiębiorstwach, społecznościach i rodzinach. Dobrze wiemy, że ona zawsze działa. Problem w tym, że nie wiemy do końca JAK. Być może wynika to ze sposobu, w jaki o niej myślimy. Często ludziom wydaje się, że to wrodzona cecha grupy, jak DNA, a sama kultura to czynnik zależny od losu, przeznaczony z góry. Wychodzi więc na to, że niektóre grupy otrzymały dar silnej kultury, a inne nie. Rzeczywistość jednak wygląda trochę inaczej.

W książce „The Culture Code”, Daniel Coyle poddaje szczegółowej analizie najsłynniejsze światowe organizacje, które przyniosły ich założycielom ogromny sukces – między innymi United States Navy SEALs, IDEO, czy San Antonio Spurs – i pokazuje, co wpływa na ich spójność. Odkrywa przed nami cały proces tworzenia odpowiednio zorganizowanej kultury poprzez wskazanie trzech kluczowych umiejętności, które mają wpływ na jej uporządkowanie i na współpracę między ludźmi. Dodatkowo wyjaśnia, jak różnorodne grupy uczą się funkcjonować jak jeden umysł. Opierając się na przykładach, poczynając od firmy zajmującej się sprzedażą detaliczną Zoppos, a kończąc na trupie komediowej Upright Citizens Brigade i gangu złodziei klejnotów, Coyle oferuje konkretne strategie, które stymulują naukę, współpracę, pomagają przy budowaniu zaufania i wywołują pozytywne zmiany. Autor skupia się również na pomocnych historiach porażek, które są idealnym przykładem na to czego NIE robić, rozwiązuje typowe pułapki i dzieli się z czytelnikami poradami dotyczącymi reformowania toksycznych kultur.

Książka podzielona została na trzy rozdziały, a każdy z nich poświęcony jest innej umiejętności. Pierwsza z nich to budowanie bezpieczeństwa (The Good Apples, The Billion-Dollar Day When Nothing Happened, The Christmas Truce, The One-Hour Experiment and the Missileers etc.) – odkrywa ona przed nami, jak sygnały łączności generują więzi międzyludzkie i naszą osobowość, druga to dzielenie się wrażliwością (The Vulnerability Loop, The Super-Cooperators, How to Create Cooperation in Small Groups etc), a trzecia to ustalenie celu (Three Hundred and Eleven Words, The Hooligans and the Surgeons, How to Lead for Proficiency etc.).

 Poprzez połączenie najnowocześniejszych badań naukowych, spostrzeżeń i opinii światowej sławy liderów z praktycznymi pomysłami na działanie, „The Culture Code” oferuje nam pomoc w stworzeniu planu, dzięki któremu wykreujemy wśród nas środowisko, gdzie rozkwita innowacja, wszystkie problemy zostają rozwiązane, a nasze oczekiwania wzrastają. Kultura nie jest tym, czym my jesteśmy – tylko tym, co robimy. Dzięki „The Culture Code” w końcu możemy wziąć sprawy w swoje ręce. Niezależnie od wielkości zespołu oraz naszych celów, książka ta nauczy nas podstawowych zasad, umożliwiających przekształcenie indywidualnych jednostek w grupy współpracowników, którzy razem mogą osiągnąć wiele.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.